banner39

İsrail, kendi askerine bomba yağdırdı

Kassam, İsrail jetlerinin bombaladığı evde bulunan esir bir İsrail askerinin öldüğünü duyurdu.

Arşiv 13.01.2009, 11:32 13.01.2009, 12:41
İsrail, kendi askerine bomba yağdırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistinli Hamas grubunun askeri kanadı, İsrail hava saldırılarının kaçırılan bir İsrail askerinin tutulduğu eve gerçekleştirildiğini bildirdi.

Press TV'nin bildirdiğine göre, dört Hamas savaşçısı ve bir İsrail askeri sahil şeridinin kuzeyinde bir İsrail savaş uçağının saldırısına maruz kaldı.

El Kassam Tugayları'ndan yapılan açıklamada, "Siyonist düşman uçakları evi bombaladı ve tamamen tahrip etti. Saldırıda İsrail askeri de hayatını kaybetti. Kassam Mücahidlerinin elinde tutsak olan askerlerinin korkunç ölümüne yol açtılar" denildi.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne kara saldırısı öncesinde Filistinli Hamas grubu İsrail askerlerinin bölgeye girmeleri halinde Gilad Shalit gibi daha çok İsrail askerinin tutsak alınacağı uyarısında bulunmuştu.

Gilad Shalit, iki yıl önce Filistinli savaşçıların sınır ötesi bir operasyonu ile tutsak alınmıştı.

Hamas'ın Şam'da bulunan siyasi lideri Halid Meşal, "Gazze'ye saldırmak gibi saçma bir eylem yaparsanız, kim bilir, ikinci, üçüncü veya dördüncü Shalit'imiz olabilir." uyarısında bulundu.

Gazze Şeridi'ne 27 Aralık'ta başlayan İsrail bombardımanı ve kara saldırısında çoğu kadın ve çocuklar en az 940 Filistinli öldü ve 4400 Filistinli yaralandı.

El Kassam Tugayları'ndan pazartesi günü yapılan açıklamada, "Daha fazlasını (İsrailli asker) tutsak etmek istiyoruz ve bunda başarılı olacağımıza eminiz." denilmişti.

Gazze şeridine kara saldırılarının başlamasından üç gün sonra medya haberlerine göre tutsak Shalit'in İsrail hava saldırıları sırasında yaralandığı bildirildi.

Hamas'a yakın bir web sitesine bilgi veren Filistinli bir kaynak, "Hamas'ın elindeki İsrailli asker İsrail hava saldırıları sırasında yaralandı. Gazze'de her eylemimizde Gilad'i dikkate aldık. Bu konuda ne kadar az konuşsak o kadar iyi." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?