İsrail konsolosluğu önünde gece boyu eylem

İsrail Başkonsolosluğu önünde toplanan yaklaşık 10 bin kişi, İsrail'i protesto etti.

İsrail konsolosluğu önünde gece boyu eylem


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
 
İsrail'in Gazze'ye insani yardım götüren gemileri askeri güç kullanarak engellemesi nedeniyle İsrail Başkonsolosluğu önünde protesto gösterileri yapıldı. Eylemciler arasındaki azınlık bir grup, polis, konsolosluk binası ve gazetecilere taş, pet şişe ve yumurta attı.

Beşiktaş'daki İsrail Başkonsolosluğu önünde toplanan yaklaşık 10 bin kişi, protesto gösterileri yaptı. Çeşitli sivil toplum örgütleri, konsolosluk önünde basın açıklaması yaptı. İsrail'te tepkilerini dile getiren gruplar, Filistin halkına da desteklerini ifade etti.

Protestolar sırasında küçük bir grup ise konsolosluk binası ve polise taş, pet şişe ve yumurta fırlattı. Polis bariyerlerini aşmaya çalışan öfkeli grup, basın mensuplarına da pet şişe attı. Polis, grubun tahrik olmaması için basın mensuplarının göstericilerin olduğu yerden uzaklaştırdı.

Polisin duyarlı davranması ve tahriklere kapılmaması olayların büyümesini engelledi. Protesto gösterilerininin organizatörleri de anons yaparak eylemcileri sakin olmaya çağırdı. Atılan taşlar nedeniyle konsolosluk binasının camlarında kırıklar oluştu. Protestocu grubun büyük bölümü gece yarısından sonra dağıldı. Konsolosluk önünde yaklaşık 50 kişilik bir grup kaldı.

Bu arada, protesto için toplanan kalabalık içerisine giren ve gösterileri provoke etmeye çalıştığı iddia edilen 6 kişi gözaltına alındı. Zanlılar, ifadeleri alınmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2010, 07:04
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
can
can - 11 yıl Önce

10 bin kişide nevar... bikaç milyon insan sokaga dökulmelii korkmiin bişi olmaz.. siyasetcilerde halkın tepkisi buyuk dindirmek lazım diip uluslar arası hukugu lehine kullanmalıı

burak
burak - 11 yıl Önce

önce kitlesell bi protestoo yapılmalıı.. sora stratejik anlamfa oyun oynanmalı guneye askeri yıgınak yapılıpp savas hazırlıgı alınır gibi yapılım akdenize savas gemileri çıkarılmalıı.... yoksa uluslar arası hukuk uzgunuz kem kum kınadık ucduk kaçtık demekten baska bisi demezz .... en karlı kazanımlar için bu sartt... kimse ölmeseydi keşke ama mademki ölduu bu bi koz olarak uluslararası hukukda oynanmalı sonuc cıkmazsa eger... mit devreye girmelii filistindenn adam getiripp duzenli ordu kurmak için filistine asker egitip kendi devletlerini kurmaları saglanmalı el altından biçok arap ulkesi desteklicektirr... açıkdan destekleyemezler cunku arap ulklerini millet yönetmior kabile yada aileler yönetior.. karsı koyarlarsa sonları saddam gibi olcagı için boyun egmek zorunda kalıorlarr..yoksa simdi ırakda demokrasi varda suudiarabistanda kuveytte ürdunde mısırda damı varr niye amerika demokrasi getircem diye zıplamıorda irana zıplıorr... rusyayla çinde olmasa afrikalı kölelere yaptıkları gibi olurduk meydan boss tabii..))

TURGAY DAĞDELEN
TURGAY DAĞDELEN - 11 yıl Önce

Filistin Müslüman bir Ülke ve Türkiye Herzaman Müslüman kardeşlerimizin yanındadır.. Müslüman Olupta bu duruma susan devetlerde var onlar neden susuyor biliyormusunuz Yusuf Yusuf... Bir Tarihtir Türk devleti Kimsenin Haddine değiLdir sataşmak İsrail gerekirse seni yok ederiz Topraklarını elinden Alır Filistine veririz .. HAİN İSRAİL

banner39