banner15

İsrail Ordusundan Eriha'ya Baskın

Filistinli güvenlik kaynakları, İsrail askerlerinin Batı Şeria'daki Eriha'da bu sabaha karşı operasyon düzenlediğini ve 1 Filistinli direnişçinin öldüğünü açıkladı.

İsrail Ordusundan Eriha'ya Baskın

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistinli kaynaklar, İsrail askerlerinin, Ekber Caber mülteci kampındaki bir evi 3 saat boyunca kuşatma altına aldığı ve teslim olmasını istedikleri İslami Cihad örgütüne mensup 23 yaşındaki Ramazan Muhammed Muteyr'in teslim olmaması üzerine ateş açarak Filistinli direnişçiyi öldürdüklerini belirtti.

Operasyon sırasında 2 İslami Cihad üyesinin yakalandığını, bunlardan birinin yaralı olduğunu belirten Filistinli kaynaklar, İsrail askerlerinin kente yerel saatle 02.00 sularında 20 kadar ciple ve havadan helikopter desteğiyle geldiklerini ve birkaç saat sonra da kentten çıktıklarını söyledi.

"İran İslami Cihad’a 1,8 Milyon Dolar Verdi"

İsrail Savunma Bakanı Şaul Mofaz, İran'ın İslami Cihad Örgütü'ne geçen ay 1,8 milyon dolar aktardığını söyledi. Mofaz, yaptığı açıklamada, bu paranın İsrail'e karşı terör saldırıların planlanması ve girişilmesi amacıyla verildiğini ifade etti. Mofaz, İran'ın, zaman kazanmaya çalışarak, Birleşmiş Milletler'in nükleer programıyla ilgili görüşmelerini durdurmaya çalıştığını da kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48