banner39

İsrail saldırısında biri çocuk iki Filistinli şehit oldu

Vahşette sınır tanımayan işgal güçleri çocuk büyük ayırmadan insanları katletmeye devam ediyorlar.

Arşiv 25.08.2007, 12:07 25.08.2007, 12:07
İsrail saldırısında biri çocuk iki Filistinli şehit oldu

Tulkarim kentinin kuzeyindeki Sayda beldesinde Filistin İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri üyesi bir direnişçi ile bir Filistinli çocuk İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu şehit oldu. Saldırıda bir Filistinli de yaralandı. Hastane kaynakları yaralanan kişinin ameliyata alındığını ve durumunun ciddiyetini koruduğunu bildirdi.

Yerel kaynakların ve görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre işgalci askerler Kudüs Seriyyeleri üyesi Sadık Mahmut el-Avde adlı direnişçinin evinin önüne pusu kurdular. el-Avde eve gelirken işgalci askerler ateş açtılar. el-Avde’nin karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada olay yerinde bulunan el-Avde’nin 13 yaşındaki kardeşi Mahmud İbrahim Kayravani şehit oldu. Ağabeyi el-Avde ise yaralandı. İşgal güçleri yaralanan el-Avde’nin hastaneye götürülmesini engelleyerek kan kaybından ölmesi için kimsenin yanına yaklaşmasına izin vermeden tek başına terk ettiler.

Saldırının başlamasından sonra İsrail işgal güçlerine bağlı büyük bir birliğin beldeye girdiği ve helikopterler eşliğinde belde sakinlerine yönelik saldırıların sürdüğü, geç saatlere kadar makineli tüfek sesleri ve roketatarların susmadığı bildirildi.


Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?