banner39

İsrail son 2 günde 150 Filistinliyi tutukladı

İsrail askerlerinin son iki günde 150'den fazla Filistinliyi tutukladığı bildirildi.

Arşiv 12.02.2010, 16:36 12.02.2010, 16:36
İsrail son 2 günde 150 Filistinliyi tutukladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Bakanlığı, İsrail askerlerinin Batı Şeria, Kudüs ve Gazze’de Filistin halkına karşı baskınlarını artırdığına dikkat çekerek son iki gün içinde 150’den fazla Filistinlinin tutukladığını belirtti.

Bakanlığın basın idaresi müdürü Riyad el-Eşkar dün  yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti: “Siyonist işgal güçleri dört gündür kuşatma altında tuttukları Şu’fat mülteci kampında şimdiye kadar kadın, çocuk ve gençlerden 100’den fazla kişiyi tutuklamıştır. İşgal güçlerinin Kudüs’ün doğusunda bulunan Şu’fat mülteci kampına karşı başlattığı askeri operasyon son yılların en barbar ve en sert operasyonudur.”

İsrail ordusundan kalabalık bir birliğin polis köpekleri ile helikopterler eşliğinde mülteci kampında terör estirmeye devam ettiğini belirten el-Eşkar, gözaltına alınan onlarca Filistinlinin hâlâ sorgu merkezlerinde sorgulandıklarını dile getirdi.

Esirler Bakanlığı yayınladığı basın açıklamasında uluslararası camiaya seslenerek, Filistin halkını korumak ve İsrail'in saldırılarına engel olmak için acilen harekete geçilmesini istedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?