banner39

İsrail-Suriye arasında gizli görüşme

Hizbullah lideri Mugniye'nin Şam'da geçen hafta öldürülmesine rağmen İsrail ve Suriye arasında yapılan hükümetler düzeyindeki gizli görüşmelere bu hafta da devam edildi.

Arşiv 21.02.2008, 12:47 21.02.2008, 16:08
 İsrail-Suriye arasında gizli görüşme

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Ehud Olmert hükümetinin, İsrail'in stratejik Golan Tepeleri'nden çekilmesinin ele alınacağı müzakerelere tekrar başlanabilmesi için Suriye ile üst düzey gizli görüşmeler yaptığı bildirildi.

WorldNetDaily Internet sitesinin haberine göre, üst düzey görüşmeler geçen hafta Lübnan Hizbullah örgütünün önde gelen liderlerinden Imad Mugniye'nin öldürülmesine rağmen bu hafta da devam etti. Suriye dahil bir çok Arap ülkesi, Mugniye'nin öldürülmesinden İsrail'i suçlamıştı.

Kudüs'teki en üst diplomatik kaynaklar İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın düzenli olarak Suriye Devlet Başkanı Beşir Esad'a Golan hakkında görüşmeler yapmaya İsrail'in çok istekli olduğu ile ilgili resmi mesajlar iletmeye devam ettiği kaydedildi.

Aynı zamanda İsrail eski Başbakanı olan Ehud Barak'ın resmi mesajlarının, Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayı ile Tel Aviv'deki Türkiye Büyükelçiliği tarafından Suriye'ye iletildiği belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?