banner15

İsrail tutsak vekilin ailesini kaçırdı

İsrail askerleri El Halil kentinde düzenledikleri baskınlar sonucu tutsak vekillerden birinin ailesini kaçırdı.

İsrail tutsak vekilin ailesini kaçırdı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail ordusu Filistin'in El Halil kentine yönelik baskınlar sırasında halen hapiste tuttuğu vekil Selheb'in oğlunu ve kızını kaçırdı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre İsrail ordusu, Dr. Azzam Selheb'in el-Halil'deki evine bugün sabaha karşı yaptığı baskında,oğlunu tutuklayarak arama bahanesiyle evin altını üstüne getirdi.

Yerel kaynaklar, üç zırhlı araba dolusu İsrail askerinin üç yıldır işgal hapishanelerinde tutsak bulunan Filistinli vekil Sehleb'in evini kuşattığını bildirdi.

Tutsak vekil Selheb'in eşi ise, askerî araçların evin etrafında yarım saat boyunca durduğunu ve askerlerin evdekileri uyandırmak için kapılara taş attığını belirterek, önce evden çıkan büyük oğlunun kimliğini kontrol ettiklerini, sonra da ellerini ve gözlerini bağlayarak tutukladıklarını kaydetti.

İşgalcilerin, ev ahalisine dışarı çıkmalarını ve evde yapılacak bir saatlik arama boyunca dışarıda kalmalarını söylediklerini belirten Bayan Selheb, işgal güçlerinin arama bahanesiyle evin altını üstüne getirdikten sonra gece saat üç gibi tutukladıkları oğlunu da yanlarında götürerek gittiklerini bildirdi.

Bayan Selheb, aynı saatte başka bir grup işgal birliğinin ise kızının evini kuşattığını ve onu da tutsak aldığını ifade etti.

İşgal güçleri, geçen gece ve bu sabah yaptıkları tutuklamalarda toplam 27 genci tutukladı. Tutuklananlardan 20'sinin Beyt Lahim'den olduğu belirtiliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2008, 15:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35