banner39

İsrail uçakları Ekim'de yine Konya'da uçacak

İsrail'li savaş pilotları bir yıl aradan sonra 12 - 24 Ekim'de Konya'da uçacak

Arşiv 05.10.2009, 17:43 05.10.2009, 17:47
İsrail uçakları Ekim'de yine Konya'da uçacakDünya Bülteni / Haber Merkezi

27 Nisan - 8 Mayıs 2009'da gerçekleşen ilk tatbikat milli olduğu için yalnız Türk Savaş uçakları Konya'da uçmuştu. Yılda dört kez gerçekleşen Anadolu Kartalı tatbikatının ikincisi uluslararası katılıma açık olarak 8 - 19 Haziran'da yapılmıştı. Bu tatbikata daha önceden belirlendiği şekilde Türkiye, ABD, İngiltere, NATO, Birleşik Arap Emirlikleri ve Ürdün katılmıştı. Haziran tatbikatına katılmayan İsrail daha önceden planlandığı şekilde Anadolu Tatbikatının üçüncüsünde yer alacak. İsrail'le beraber Türkiye, ABD, İtalya ve NATO tatbikata katılacak. Üçüncü tatbikat ise Ekim'in 12'si ile 24'ü arasında yapılacak.


Anadolu Kartalı tatbikatının sonuncusu ise 2- 13 Kasım'da gerçekleşecek. Tatbikata yalnız Türkiye ve Pakistan hava kuvvetlerine ait pilotlar katılacak. İsrail Hava Kuvvetleri her seferinde ortalama 10 adet uçakla yılda bir periyot olmak üzere, toplam beş kez tatbikatlara katıldı. Önümüzdeki hafta bu sayı altıya yükselecek. Tatbikatta yer alan ülkeler ortak masraflara katılıyor.

banner53
Yorumlar (1)
semi 12 yıl önce
yaa hem sulh icin calisirlar hem de oldurmek icin tatbikat yaparlar.... birbirine dusman olanlar da dost olanlar da dahil .... bu ne bicim istir... herneyse artik biktik bunlardan.. turkiyenin yapmamasi gerekenleri dusunmekten...
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?