banner15

İsrail ve Türkiye'den ortak deniz tatbikatı

İsrail ve Türk donanmaları, Akdeniz'de ortak bir tatbikata başlayacak. Tatbikatın bazı bölümlerine ABD de katılacak.

İsrail ve Türkiye'den ortak deniz tatbikatı


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrail gazetesi Jerusalem Post'da yer alan habere göre, İsrail, Türkiye ve Amerikan donanmasına ait gemiler Akdeniz'in doğusunda ortak bir deniz tatbikatı gerçekleştirecek.

Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılacağı açıklanan tatbikatın gelecek hafta başlayacağı belirtildi ancak haberde kesin bir tarih verilmedi.

Tatbikatın 'arama ve kurtarma' ile koordinasyon geliştirme başlıkları altında düzenlendiği açıklandı. "Güvenilir Denizkızı" tatbikatında ayrıca deniz saldırılarına yönelik hızlı karşılık verme, insani yardım ve denizden yaralı personellerin kurtarılmasına yönelik provalar yapılacağı kaydedildi. 

Türkiye, İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri'nin katıldığı 'Güvenilir Denizkızı' tatbikatlarının dokuzuncusu, geçtiğimiz yıl ağustos ayında yine Akdeniz'de İsrail'in liman kenti Hayfa'nın yaklaşık 40 kilometre açığında uluslararası sularda gerçekleştirilmişti.

Tatbikata İsrail'den iki savaş gemisi ile sekiz gemi, dört helikopter ve üç arama kurtarma uçağının katılacağı kaydedildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2009, 12:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yüksel Yücel
Yüksel Yücel - 10 yıl Önce

Yanlız yazıklar değil yuhlar olsun. Katillere savaş sanatı öğretiyoruz.

enzelin
enzelin - 10 yıl Önce

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, bu kadar beçare olunmaz yuh size, iyi öğretinde sonra filistine kullansınlar ve sizde one minute deyin!!!

H
H - 10 yıl Önce

İnsanlık düşmanları bunlar .Bunlar ile yapılacak her türlü ortaklık şerde bizim de payımızın olmasını sağlar

˜Ầ$Ħĭℓζ
˜Ầ$Ħĭℓζ - 10 yıl Önce

tsknın problemsiz şekilde teknolojik ihtiyaçlarını karşılayabildiği tek ülke, nüfusa oranla en fazla turiste israilden geliyor, türkiyeye bizden daha çok vatan bağıyla bağlılar, işlerinde dürüstler, amerikada yahudi lobisi türkiyenin çıkarları için yıllardır çalışıyor, osmanlının yardımlarını unutmuş deiller araplar gibi hainlikte etmediler beyenmiorsanız defolun sözde müslüman arap kardeşleriniz yanına

banner39

banner36

banner37

banner35