İsrail Yahudileri Filistin'e yerleştirmek için para vaadediyor

İsrail, yabancı ülkelerde kalan Yahudileri Filistin'e yerleştirmek için ekonomik vaatlerde bulunuyor.

İsrail Yahudileri Filistin'e yerleştirmek için para vaadediyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail yönetiminin, İsrail'den çıkmak isteyen 75 bin Yahudi’yi tutmak için yeni bir kampanya başlattığı bildirildi. İsrail yönetimi bu kampanya ile tersine göçü engellemeyi planlıyor.
 

Yediot Ahronoth’un haberine göre,İsrail hükümeti bu plan gereğiİsrail devletini terk etmeyen veya daha önce terk edip geri dönenlere; yeni göç edenler gibi muamele edecek ve onları da birçok vergiden muaf tutacak.

İsrail hükümetinin önümüzdeki Pazar günü, dışarıda en az 6 yıl kaldıktan sonra işgal devletine yerleşmek için gelenleri özendirici bazı kolaylıklar sağlayacak bir tasarıyı kabul etmesi bekleniyor.

Gazete gelecek Yahudilerden bir dizi verginin kaldırılacağını, çalışma alanlarıyla ilgili hizmetler sunulacağını, mesleki yeterlilikleri için kurslar açılacağını, çocuklarına da şimdilik haftada bir saat uygulanan takviye programının beş saate çıkarılacağını yazdı.

İsrail yönetimi dünyanın başka yerlerindeki Yahudileri eskisi gibi kolay bir şekilde işgal topraklarına getiremiyor. Birçok ülkede gayet iyi şartlarda yaşayan ve refah içinde yüzen Yahudiler siren, füze, mermi, top ve uçak sesinden başka bir şey duymayacakları bir yere gelmek istemiyorlar.


 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2010, 17:30
banner53
YORUM EKLE

banner39