İsrail yerleşimcilere yeni silahlar dağıttı

İsrail, Filistinlilere saldırmaları için yerleşimcilere yeni silahlar dağıttı.

İsrail yerleşimcilere yeni silahlar dağıttı


Filistin İnsan Hakları Dermeği (Rasıd) dün yaptığı açıklamada, İsrail yönetiminin Batı Şeria’da inşa edilen Yahudi yerleşim birimlerinde yaşayan Yahudilere son derece gelişmiş silahlarla birlikte İbranice bildiriler dağıttığını belirterek, bildirilerde İsrail'in baş düşmanı olarak tanıtılan Filistinlilerin öldürmelerinin istendiğini ifade etti. 

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman’ın son zamanlarda bölgeye sık sık ziyaretlerde bulunup buralardaki yerleşkelerin idarecileriyle görüştüğü, görüşmelerde Filistinlilerin bu topraklardan çıkarılmadan barışın gelmeyeceğini ve büyük devletin kurulması için de Filistin halkının tamamıyla bu topraklardan çıkarılması gerektiğini söylediği belirtildi.

Kudüs ve Batı Şeria’da yaşayan aşırı sağcı Yahudilerin İsrail askerlerinin himayesinde Filistin halkına, evlerine ve mallarına saldırılarını artırdıkları bir dönemde Lieberman’ın bölgeyi ziyaret etmesinin boşuna olmadığı ifade ediliyor.

Rasıd açıklamasında ayrıca, İsrail askerlerinin himayesinde saldırı ve tecavüzlerini sürdüren yerleşimcilerin İsrail hükümetinden yeşil ışık görmelerinin bu saldırı ve tecavüzlerin daha da artmasına neden olacağını belirtti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2010, 15:08
banner53
YORUM EKLE

banner39