banner39

İsrail’de Hz. Muhammed’e Hakaret!

İsrail’in sahil kenti Yafa’da bulunan bir cami avlusuna anlında Hz. Muhammed’in ismi yazılı bir domuz başı atıldı. Bu çirkin saldırı İsrail’de yaşayan Filistinlilerin öfkesine neden oldu.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İsrail’de Hz. Muhammed’e Hakaret!

İslam Dünyası / Haber Merkezi

Osmanlılardan kalma Yafa’daki tarihi Hasan Bey Camii’nin avlusuna Filistin puşusu sarılmış kesik bir domuz başı atıldı. İkindi namazından çıkan cami cemaati yan avluya atılmış bir domuz başıyla karşılaştılar. Domuzun anlında “Nebi Muhammed” şeklinde bir ifadenin Arap harfleriyle yazılı olduğunu, domuzun ağzında da 99’luk bir tespihin sıkıştırıldığını müşahede eden Filistinli Müslümanlar, bu saldırıya şiddetli tepki gösterdiler. Siyonist ırkçılar tarafından yapıldığı anlaşılan bu çirkin saldırı üzerine hemen İsrail polisine haber verilerek şikâyette bulunuldu ve olayın ört pas edilmemesi için de İslam’a yapılan bu hakaret Filistinlilerce resimlendi.  

Bu olay üzerine İsrail’de faaliyet gösteren İslami Hareket'in Başkan Yardımcısı Kemal el-Hatib, İslami kuruluş ve mescitlerin güvenliğinin sağlanmasını istedi. Hatib yaptığı açıklamada Gazze’den çekilmeye denk gelen bu çirkin saldırının, Filistin sorununun bu göstermelik çekilmeyle sona ermeyeceğini ispatladığını söyledi.

İsrail Polisine Güvenmiyoruz

İslami Hareket’in Başkan Yardımcısı Kemal el-Hatib, Filistinlilerin İsrail polisine güvenlerinin olmadığını yapacakları tahkikattan da bir netice çıkacağını sanmadığını belirterek “kurbanlar da suçlananlar da biz oluyoruz” dedi.

Hatib, bu aybaşında Şafa Amro’da 4 Filistinlinin şehid olmasıyla sonuçlanan Siyonist yerleşimci terörünü ile 5 gün önce Ramallah yakınlarında bir başka yerleşimcinin 4 Filistinli işçiyi katletmesi olaylarını hatırlatarak; bugün camiye domuz atıp Hz. Peygambere hakaret edenlerin yarın camilere girip Müslümanları topluca katledebileceklerini ifade etti ve İsrail işgali altında yaşayan Filistinlilerin can güvenliklerinin olmadığını söyledi.

Bu İlk Değil

İsrail polisinin Filistinlilere yönelik saldırıları sonuçlandırmadığı ve faili meçhul olarak rafa kaldırdığı ifade edildi. Siyonistlerin İslam’a ve Hz. Peygambere yönelik saldırıları bununla sınırlı değil, iki ay önce el-Halil’de Müslümanlara ait bir evin duvarına Hz Peygamberi aşağılayan ifadeler yazılmıştı. Birkaç yıl önce de Şeyh İzzeddin Kassam’ın Yafa’daki mezarına domuz başı atılmıştı.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü