İsrail'de OECD sevinci, Araplar ise şokta!

İsrail'in, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'ne üyeliğe kabul edilmesi, ülkede bayram havası estirdi.

İsrail'de OECD sevinci, Araplar ise şokta!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), İsrail, Estonya ve Slovenya'nın üyeliğini kabul etti. Üç ülkenin, dünyanın önde gelen 31 ekonomisinin bulunduğu OECD'ye katılımının 27 Mayıs'ta Paris'te düzenlenecek resmi törenle hayata geçeceği belirtiliyor.

İsrail'in uyguladığı devlet terörüne meşruiyet kazandıracağını ifade eden Filistinliler olayın şokunu yaşıyor. İsrailli yetkililer, ülkenin OECD'ye katılımının ardından uluslararası kredi notunun artacağını ve ülkenin daha fazla yatırım çekeceğini belirtirken, Filistinliler, Merkezi Paris'te bulunan OECD önünde kararı protesto etmek amacıyla gösteri yapmayı planlıyor.

İSRAİL: TARİHİ BAŞARI

İsrail Maliye Bakanı Youval Steinitz devlet radyosuna yaptığı açıklamada, ülkenin dünyanın önde gelen 31 ekonomisinin yer aldığı örgüte katılımının "tarihi bir başarı" olduğunu vurgulayarak, katılımın ülkeye ekonomik anlamda gelişmiş bir ülke olduğu yönünde meşruiyet kazandırdığını söyledi.

Steinitz, OECD'ye katılımın mevcut küresel ekonomik kriz ortamında çok zor elde edildiğine dikkati çekerek, bunun, dört yıllık bir çabanın meyvesi olduğunu söyledi.

İsrail Maliye Bakanı Youval Steinitz devlet radyosuna yaptığı açıklamada, ülkenin dünyanın önde gelen 31 ekonomisinin yer aldığı örgüte katılımının "Tarihi bir başarı'' olduğunu vurgulayarak, katılımın ülkeye ekonomik anlamda gelişmiş bir ülke olduğu yönünde meşruiyet kazandırdığını söyledi.

İlgili haber:

Ve İsrail OECD'ye kabul edildi! 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 15:08
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
salih
salih - 11 yıl Önce

bizde akp iktidarının neden veto hakkını kullanmadığının şokundayız...

banner39