İsrail'deki Araplar genel grev çağrısı yaptı

İsrail'deki Filistinliler yardım gemisine düzenlenen saldırıya sert tepki gösterdi, genel grev çağrısı yapıldı

İsrail'deki Araplar genel grev çağrısı yaptıDünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrail'deki Filistinliler en az 10 insani yardım gönüllüsünün hayatını kaybettiği İsrail saldırısı sonrası genel grev çağrısı yaptı.

Öte yandan, Filistinliler İsrail'in amacının gemide bulunan ve bazı kaynaklar tarafından ağır yaralandığı, bazı kaynakların ise hayatını kaybettiği Filistinli lider Raid Salah'a yönelik bir suikast olduğunu belirtti.

Saldırının hemen ardından acil olarakl toplanan İsrail'deki Filistinli yöneticiler, İsrail Devleti'nin suçları için bir soruşturma açılmasını talep etti.

Filistinli liderler adına açıklama yapan Ramiz Jaraisi, İsrail parlamentosunun Arap vekilleri Afu Agbaria, İbrahim Sarsur ve Mesud Ganaim ile birlikte saldırıyı "korsanlık" olarak niteledi.

"Dünyada başka hiç kimse bir insani yardım konvoyuna saldırmaya cesaret edemez. Korsanların yaptığı bir suçla karşı karşıyayız. Bu insani yardım taşıyan bir gemiye yönelik korkunç bir saldırıdır" açıklaması yapan İsrail'deki Filistinliler, İsrail'in Gazze'ye yönelik ambargo suçunu katliamla genişlettiğini belirttiler.

Filistinliler'in İsrail yönetiminden açık bir cevap beklediğini kaydeden İsrail'deki Araplar, genel grev çağrısı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010, 11:45
banner53
YORUM EKLE

banner39