banner39

İsrail'den 'Golan Tepeleri' güvencesi

Suriye Enformasyon Bakanı Bilal, "İsrail hükümeti ve İsrail Başbakanı'ndan, Türkler aracılığıyla taahhüt ve mesajlar aldık" dedi.

Arşiv 22.05.2008, 21:14 22.05.2008, 21:14
İsrail'den 'Golan Tepeleri' güvencesi

Suriye Enformasyon Bakanı Muhsin Bilal, İsrail'den, Golan Tepeleri'nden tamamıyla çekilme konusunda Türkiye aracılığıyla güvence aldıklarını söyledi.
Muhsin Bilal, merkezi Dubai'de bulunan El Cezire Televizyonu'na yaptığı açıklamada, İsrail hükümeti ve İsrail Başbakanı'ndan, Türkler aracılığıyla taahhüt ve mesajlar aldıklarını belirterek, İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in, Suriyelilerin ne istediğini bildiğini kaydetti.

Bilal, Olmert'in, Golan Tepeleri'nin tümünün Suriye'ye verileceğini ve İsrail'in 4 Haziran 1967 tarihi öncesindeki sınırlara çekileceğini bildiğini ifade ederek, İsrail hükümetinin, Suriye'nin Filistinli Hamas ve Lübnan'daki Hizbullah örgütlerinden uzak durması yönündeki istekleri konusunda, "barış sürecinin önkoşullar gerektirmediği" açıklamasını yaptı.

Bilal, Suriyelilerin zaten hakları olanı istediğini, bu nedenle karşı tarafın önkoşullarının reddedildiğini dile getirdi.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?