banner39

İsrail'den Şubeyr'e itiraz

Ulusal birlik hükümetine başkanlık edeceği bildirilen Şubeyr'e İsrail'den itiraz geldi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İsrail'den Şubeyr'e itiraz

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

Filistin'de Hamas ve El-Fetih hareketleri arasında yürütülen görüşmelerin ardından, ulusal birlik hükümetine başkanlık edeceği bildirilen Gazze İslam Üniversitesi başkanı Muhammed Şubeyr'e İsrail'den itiraz geldi.

 

Birleşik Arap Emirlikleri'nde yayınlanan El-İttihad gazetesinin bugünkü sayısında yeralan bir habere göre, İsrail İç Güvenlik Bakanı Avi Dichter Ordu Radyosu'na yaptığı açıklamada Şubeyr'i eleştirmiş ve "terörist ve katil yetiştiren" bir üniversitenin başkanı olmakla suçladı.

 

Avi Dichter, Şubeyr'in başbakan olarak atanmasının mevcut şartlarda İsrail'in barış görüşmelerine dönmesi ve Filistinlilere uygulanan ekonomik ambargonun kalkması için yeterli olmadığını söyledi.

 

Haberde belirtildiğine göre, İsrail İç Güvenlik Teşkilatı (Şin Bet) Başkanı Yuval Diskin, Gazze'de "ılımlı güçlerin" "aşırılara" üstün gelmesi sağlanamazsa İsrail'in askeri çatışmayla karşı karşıya kalacağını kaydetti ve "İsrail için Gazze'de iyi seçenek yok. Bütün seçenekler kötü. Bunların arasından en az kötüsünü seçmemiz gerekir" dedi.

 

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas da dün yaptığı açıklamada Muhammed Şubeyr üzerinde henüz bir ittifak olmadığını belirtmişti.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?