banner15

İsrail'i Boykota Devam

Suudi Arabistan hali hazırda devam eden İsrail ürünlerini boykot uygulamasını desteklemek amacıyla önümüzdeki hafta yeni bir boykot konferansına ev sahipliği yapacak. Yapılacak olan boykot konferansına İslam Konferansı Örgütünden(İKÖ) 57 temsilci katılaca

İsrail'i Boykota Devam

Dünya Bülteni / Mehmet Ali Kaçmaz

 

İKÖ temsilcilerinden ve eski Suudi diplomatı olan Salem Honi telefonla katıldığı bir programda: “önümüzdeki hafta İsrail ürünlerini boykot toplantılarının dokuzuncusunu düzenleyeceğiz. Örgüt 57 Müslüman ülkeden oluşuyor ve bu 57 ülkenin de üyesi toplantıya katılacak. Toplantıda boykotun boyutlarını tekrardan tartışacağız” dedi.

 

Konferans 13-15 mart tarihleri arasında Cidde’de yapılacak. Konferans tarihinin belirlenmesi ile İsrail ve müttefiklerinden Suudi Arabistan’a yönelik eleştiriler boy göstermeye başladı.

 

Suudi Arabistan Aralık ayında, 1995 yılından beri çeşitli ülkeleri kendi içine alarak büyümeye devam Dünya Ticaret Örgütüne(DTÖ) üye olmuştu. DTÖ kurallarına göre üye ülkeler kendi aralarında ticari boykot yapamaz. İsrail ve müttefikleri Suudi Arabistan’ın böyle bir konferansa ev sahipliği yaparak vermiş olduğu sözü tutmadığını belirtiyorlar.

 

Barkot numarısı 7 290 ile başlayan İsrail ürünleri...

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48