banner15

İsrail'in gözaltına aldığı Şahin için basın toplantısı

İHH, Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin'in İsrail tarafından tutuklanmasıyla ilgili basın toplantısı düzenleyecek.

İsrail'in gözaltına aldığı Şahin için basın toplantısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail tarafından 27 Nisan 2010 tarihinde hukuksuz bir şekilde gözaltına alınan İHH Batı Şeria Temsilcisi İzzet Şahin halen Aşkelon hapishanesinde tutuluyor.

Günlerdir gözaltında tutulan Türkiye vatandaşı Şahin, henüz mahkemeye çıkarılmadı. Konuyla ilgili İHH genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleniyor.

İHH'nın düzenlediği basın toplantısında Şahin ile ilgili son gelişmeler değerlendirileceği bildirilirken tutuklamanın Gazze’ye gemilerle yapılacak yardım hareketiyle ilgisi hakkında bilgi verileceği belirtildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Batı Şeria’daki bürosunu açan ve temsilciliğini yürüten İzzet Şahin, İsrail tarafından 27 Nisan 2010 tarihinde hukuksuz bir şekilde gözaltına alınmıştı.
 

İsrail iç istihbarat örgütü ŞABAK’ın nezarethanesinden Aşkelon hapishanesine götürülen Şahin’den gözaltına alındığı günden beri haber alınamıyor. Aynı zamanda İbrani Üniversitesi'nde İbranice eğitim aldığı belirtilen İzzet Şahin'in gözaltına alınma sebebi henüz açıklanmadı.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2010, 14:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan Diker
Sinan Diker - 9 yıl Önce

Izzet Sahin hocami, dokuz yil once Kanada' nin Montreal sehrindeki Turk camiisinde imamlik yaparken tanisma serefine nail oldum ve bes yil orada onun sohbetlerine istirak ettim. Allah rizasi icin yasayan ve hayatini bu ugurda vakveden bir insan. Onun bu cabalarini yurekten destekliyor ve Allah' dan bir an once ozgurlugune kavusmasi icin dua ediyorum. Yola devam et hocam. Allah yar ve yardimcin olsun. Israil kendi sonunu hazirliyor.

banner39

banner36

banner37

banner35