banner39

İsrail'in kara propagandası sürüyor

İsrail, kanlı saldırılarda kendini haklı çıkarmak için medya dostlarıyla kara porpaganda yapmaya devam ediyor.

Arşiv 05.06.2010, 09:47 05.06.2010, 09:47
İsrail'in kara propagandası sürüyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mavi Marmara gemisine düzenlenen kanlı saldırılardan sonra kendini haklı çıkarmaya çalışan İsrail, dünya genelindeki dostlarının yardımıyla kara propaganda yapmaya devam ediyor.

İsrail, saldırıda kendini haklı çıkarmak için şimdi de kendi askerlerinin sahte tanıklıklarını medya aracılığıyla dünyaya duyurmaya çalışıyor.

Türkiye'de de bazı gazetelerde çarşaf çarşaf yer alan bu haberlerin içinde insani yardım gönüllülerine büyük iftiralar da atılıyor.

Bunlardan biri de Jerusalem Post gazetesinde çıkan bir iddia. İddiaya göre, kendisine ”S” diye hitap edilen askerin, Mavi Marmara’ya yapılan saldırıda hayatını kaybeden 9 Türk’ten 6’sını kendisinin öldürdüğünü itiraf ediyor ancak hemen ardından da kara propagandaya başlıyor. 

İsveç’in Aftonbladet gazetesinin sitesinde de, “İsrail askeri: Bizi öldüreceklerdi” başlığıyla verilen haberde, İsrail medyasının kendi askerlerinin olayla ilgili görüşlerini yayımladığını aktardı. Habere göre asker, geminin güvertesine indiğinde ellerinde balta, demir çubuk gibi aletler olan kişilerin saldırısına uğradığını iddia etti. Oysa geminin makina odasından bile toplanan demirler dahi İsrail tarafından sergilenmişti ama içinde balta yoktu.

İsrailli asker S., gemiye çıkan ve yaralanan 3 üstünü koruma altına almaya çalıştıkları sırada yaralı olan İsrail askerilerinin silahlarını alan aktivistlerin kendilerine ateş ettiklerini iddia etti. Ancak nedense ateşle hiçbir İsrailli asker ölmüyor şayet bu iddia doğruysa.

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?