banner39

İsrail'in katlettiği Bilgen için taziye başladı

Gazze'ye insani yardım götüren konvoyda İsrail saldırısında hayatını kaybeden Bilgen için taziye başladı.

Arşiv 01.06.2010, 21:03 01.06.2010, 21:03
İsrail'in katlettiği Bilgen için taziye başladı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
 
İsrailin Gazze Yardım Konvoyuna yaptığı saldırıda hayatını kaybeden Siirtli Elektrik Mühendisi İbrahim Bilgen için taziye evi kuruldu. Bilgen'in evinin yakınında bulunan bir işyeri taziye için düzenlendi.

Kayınbiraderi Nurettin Mergen, Bilgen'in hayatı boyunca doğruluktan ayrılmadığını ve hep İslam Dini için, doğruluk için çalıştığını belirtti.

Mergen, "Rahmetliye şahadet çok yakıştı. Kendisi hayatı boyunca hep dürüstlükten, kardeşlikten ayrılmadı. Dinin yayılması için doğruluk için mücadele etti. Örnek hayırsever bir insandı. O nedenle bu şahadet ona çok yakıştı. Ona Allah'tan rahmet diliyoruz. Allah, ona, ölmek istediği şekilde bir ölümü verdi." dedi.

Bilgen'in evinin bulunduğu Güres Caddesi üzerinde akrabaları tarafından bir işyeri taziyeler için tutuldu. İşyerinin camları, Türk ve Filistin Bayrakları ile süslendi.

Emekli Elektrik Mühendisi olan Bilgen, 1948 Batman doğumluydu. Bilgen, 4'ü kız 6 çocuk sahibiydi.

 
 

banner53
Yorumlar (1)
YORUMCU 11 yıl önce
"
Allah yolunda oldurulenleri oluler sanmayin Aksine onlar diri olup Rableri katinda riziklandirilmaktadirlar Allah'in lutfundan kendilerine vermis olduklariyla sevinc icindedirler ve arkalarindan henuz onlara kavusmamis olanlari, kendilerine bir korku olmayacagı ve üzülmeyecekleri üzere mujdelerler." (Ali Imran, 3/169-170)" Süphesiz hicret edenlerin, yurtlarindan cikarilanlarin, benim yolumda kendilerine eziyet edilenlerin, çarpısanlarin ve oldurulenlerin kotuluklerini ortecek ve kendilerini altindan irmaklar akan cennetlere sokacagim Bu Allah katindan bir karsiliktir Karsiligin en guzel olani Allah katindadir " (Ali Imran, 3/195)"Allah yolunda oldurulenlere 'oluler' demeyin Aksine onlar diridirler ancak siz fark edemiyorsunuz " (Bakara, 2/154)"Allah, kendi yolunda carpisip olduren ve oldurulen mu'minlerden, karsiligi cennet olmak uzere, mallarini ve canlarini satin almistir. Bu, O'nun uzerine, Tevrat, Incil ve Kur'an'da va'dedilmis olan bir haktir.Allah'tan daha cok ahdine vefa gosterebilen kim vardir?
Şu halde yapmis oldugunuz bu alisverisinizden dolayi sevinin! Iste buyuk kurtulus budur " (Tevbe, 9/111)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?