banner39

İsrail'in 'silah' iddiaları balon çıktı

İsrail, gemide bulunan tornavida ve ingiliz anahtarları ile mutfaktaki bıçakları 'İşte gemideki silahlar' diye bir de sergiledi!

Arşiv 01.06.2010, 12:41 01.06.2010, 13:59
İsrail'in 'silah' iddiaları balon çıktı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail, gemide yaptığı arama sonrasında geminin onarımı için gereken tornavida, çekiç, İngiliz anahtarı gibi malzemelerle bıçakları sergileyip, "işte yardım gönüllülerinin silahları" diye dünya basınına servis etti.

İsrail, Mavi Marmara gemisine düzenledikleri kanlı baskına gerekçe olarak gösterdiği “silahlar”ın fotoğraflarını yayınladı. Ancak İsrail propapanda aygıtının “silah” diye gösterdiği bıçak ve bileyici aletlerin, Mavi Marmara’nın mutfağından alındığı ortaya çıktı.

İsrail’in en büyük haber sitelerinden İsrael National News’a (IsraelNN.com) konuşan Özgür Gazze hareketinin sözcüsü Greta Berlin, silah diye tanıtılan bıçak ve bileyici malzemelerin Mavi Marmaranın mutfak malzemesi olduğunu söyledi.

Aynı zamanda Özgürlük Radyosu’na da konuşan Berlin, “İsrail yalan söylüyor. Bu sabah gördüğüm silahlar İsrail’e ait. Eğer böyle bir silah varsa, bunları da onlar koymuştur. Diğer bıçak ve malzemelerin mutfak malzemesi olduğu da açık” dedi. 

banner53
Yorumlar (3)
semi 11 yıl önce
su beyinsizlere bak .. kendilerini ele veriyorlar... yuh olsun butun dunyaya... afedersiniz bu kelimeler en hafifi oldu....
semi 11 yıl önce
su beyinsizlere bak .. kendilerini ele veriyorlar... yuh olsun butun dunyaya... afedersiniz bu kelimeler en hafifi oldu....
hakan alsancak 11 yıl önce
ya yeniçeri elbisesi olsaydı o zaman ne olacaktı
ortalığı bir koku alacaktır gaz bombası bile yanında hafif kalırdır
valla silahsız insana saldırıp zafer yapan kavimle karşılaşmak isterim ama savaş istemeyiniz savaş oluncada sabredinizi hatırlayarak içime gömüyorum ya nasip diyor çığırtkanlık yapmıyorum
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?