banner15

İsrailli askerin babası Gazze'ye gidiyor

Esir alınan İsrailli asker Gilad Şalit’in babası, oğlunun serbest bırakılması için Gazze Şeridi’ne gidecek

İsrailli askerin babası Gazze'ye gidiyor

Gazze Şeridi yakınlarındaki bir İsrail karakolundan 25 Haziranda kaçırılan ve son dönemde Filistinli tutuklularla ilgili takas pazarlıklarının en önemli unsuru haline gelen İsrailli asker Gilad Şalit’in babası Noam Şalit, oğlunun serbest bırakılması amacıyla Gazze Şeridi’ne gidecek.

El Hayat gazetesi, Noam Şalit’in gelecek günlerde Gazze Şeridi’nde Hamas ve El Fetih yetkilileriyle görüşmeler yapacağını bildirdi. Ancak Noam Şalit, İsrail’in Ynet haber sitesine ziyaretine ilişkin yorum yapmaktan kaçındı; hem İsrail, hem de Filistinlileri oğluyla ilgili pazarlıklarda inatçı davranmakla suçladı.

El Hayat’ın haberine göre, oğlunu kaçırılıp tutulduğu yerde ziyaret etmeyi de amaçlayan Noam Şalit, bunun için de Filistinli yetkililerin iznini talep edecek. Noam Şalit, geçen günlerde, Beyt Hanun’daki İsrail bombardımanında yaralanarak İsrail’e nakledilen bazı Filistinlileri de yattıkları hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletmişti.

Mısırlı bir yetkili ise Gilad Şalit ile ilgili pazarlıklarda Hamas ve İsrailli yetkililer arasında hala büyük uyuşmazlıklar bulunduğunu ifade etti. Özellikle Şalit karşılığında serbest bırakılması öngörülen Filistinlilerin isimleri henüz sunulmadı. Bu Filistinlilerin sayıları ve salıverilme tarihlerinde de uyuşmazlıklar bulunuyor.

Milliyet

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48