banner15

İsrailli Babadan tutsaklık teklifi

Hamas üyeleri tarafından geçtiğimiz Haziran ayında kaçırılan İsrailli asker Gilad Şalit'in babası Noam Şalit, serbest kalıncaya kadar oğlu ile birlikte esir olmak istediğini söyledi.

İsrailli Babadan tutsaklık teklifi

 Noam Şalit, İsrail ordu radyosuna yaptığı açıklamada, "Talepleri yerine gelinceye dek, Hamas'ın güvenlik güçleri ile birlikte kalmaya ve bunun için Gazze Şeridi'ne gitmeye hazırım" diye konuştu.

Baba Şalit, oğlunun kaçırılmasının arkasındaki gruplardan biri olduğu iddia edilen Halk Direniş Komiteleri sözcüsü Ebu Mücahid ile yaptığı telefon görüşmesinde bu teklifi gruba ilettiğini ancak henüz bir cevap alamadığını bildirdi.

İsrail'in, birçok Filistinli mahkumu serbest bırakarak konuyu sona erdirmek istediğini belirten Şalit, "Fakat serbest bırakılacak Filistinlilerin listesi somutlaşmadığı sürece bir ilerleme sağlayamayız" dedi.

Bu arada, dün bir açıklama yapan Ebu Mücahid, İsrailli askerin sağlığının yerinde olduğunu ve kendisine iyi muamelede bulunulduğunu söylemişti.

Filistin Başbakanı İsmail Haniye ise geçen haftaki konuşmasında, Şilat'ın salıverilmesi maksadıyla yürütülen esir değişimi konusundaki görüşmelerde "somut ilerlemeler" gerçekleştirildiğini duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48