banner39

İsrail'li bakan: Büyük bir skandal

İsrailli bakan Ben Eliezer, konvoyun "provakasyon" olduğunu savunurken, "herkes bizi yargılayabilir" dedi

Arşiv 31.05.2010, 12:53 31.05.2010, 14:59
İsrail'li bakan: Büyük bir skandal


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrail Sanayi ve Ticaret Bakanı Binyamin Ben Eliezer, İsrail donanmasının Gazze'ye yardım taşıyan filoya saldırısının "büyük bir skandala" yol açacağını söyledi.

Ben Eliezer, ziyaret ettiği Katar'ın başkenti Doha'da yaptığı açıklamada, saldırıyla ilgili olarak, "Büyük bir skandal olacak, buna hiç şüphe yok" diye konuştu.

"Her şeyin baştan beri provokasyon olduğunu" iddia eden İsrailli Bakan, "Bunu yaklaşık iki ay önce planlamışlardı ve biz onlara 'Beyler bunu denemeyin, çünkü kendimizi savunma hakkımız var' diye anlatmak için her yolu denedik" dedi.

Eski savunma bakanı olan Ben Eliezer, "yolu kapatmak için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını" ifade ederek, "Herkes bizi yargılayabilir. Kan varsa, her şeyi açıklayamazsınız" diye konuştu.

BARAK DA 'PROVOKASYON' DEDİ

Öte yandan, İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak da, Gazze'ye yardım taşıyan gemilere yaptıkları saldırıyla ilgili, yardımın organizatörlerini suçladı.

Barak, Tel Aviv'de düzenlediği basın toplantısında, yardım filosunu "siyasi bir provokasyon" olarak nitelendirdi.

Filonun organizatörlerinin şiddet yanlısı oldukları yönündeki iddialarını yineleyen Barak, yaşanan olaydan yardımın organizatörlerinin sorumlu olduğunu savundu. 
 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?