banner15

İsrailli gardiyan Kuran'ı yırttı

Askalan hapishanesinde arama yapan İsrailli gardiyanlar Filistinli mahkuma ait Kur'an-ı Kerim'i parçaladı

İsrailli gardiyan Kuran'ı yırttıDünya Bülteni/Haber Merkezi

Filistinli Esirlerle Dayanışma Derneği, İsrailli gardiyanların Askalan hapishanesinde Filistinli bir mahkuma ait Kur'an-ı Kerim'i parçalamasına büyük tepki gösterdi.

Filistinli esirlerin gardiyanların Kur’an’ı Kerim’e yönelik bu saygısızlığı ve hücrelerde yaptıkları tahribatı, yemekleri geri çevirerek protesto ettiklerinin kaydeden dernek yetkilileri, cezaevi idaresinin özür dilemesi talebinde bulundu.

Haberin duyulması Filistinliler'i de ayağa kaldırdı. Filistin Yönetimi başyargıcı Şeyh Tayser Tamimi, İsrailli gardiyanların Kuran saygısızlığını protesto ederek, bu tavrın "İsrail'in İslam nefretini ve ırkçılığını" bir kez daha ortaya koyduğunu bildirdi.

İsrailli güçlerin Kur'an-ı Kerim'e yönelik daha önce de saygısızca davrandığının altını çizen Tamimi, kutsal kitapların tüm insanlar tarafından saygı görmesi gerektiğini söyledi.

Dün de, Batı Şeria'da yahudi yerleşimciler bir camiye saldırmış, Kuran'ları üstüste yığarak ateşe verdikten sonra başlayan yangın bir camiyi yoketmişti.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2010, 18:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ya Sabir
Ya Sabir - 9 yıl Önce

Kurani Kerimin sana ne zarari var, Asagilik Irkci Yahudi.

kerbela
kerbela - 9 yıl Önce

doğru dersin ya sabır kardeşim o sadece mushaftan ibaret yaşam alanına sokulmayan sadece bir mushaf????o siyonistlere nez zararı var ki...

banner39

banner36

banner37

banner35