banner39

İsrailli solcular barış istiyor

İsrail'de solculardan oluşan bir grup Condaleezza Rice'ı protesto ederek, Filistin İsrail barışına destek sloganları attılar.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İsrailli solcular barış istiyor

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ve Filistin Yönetimi Lideri Mahmud Abbas arasında yapılacak üçlü zirveye dakikalar kala, bir grup sol görüşlü İsrailli eylem yapıyor.

Kudüs'te toplantının yapılacağı otel önünde ellerinde İbranice ve İngilizce "Bahaneleri Durdurun, Anlaşın", "Rice Yararlı Bir Şey Yap" yazılı pankart taşıyan yaklaşık 20 kişi, İsrail ve Filistin barışını destekliyor.

Eylemcilerden biri yaptığı açıklamada, "Ben bir İsrail vatandaşı olarak Filistinlileri barış ortağı olarak görüyorum. Zaman kaybetmenin bir anlamı yok. Hükümetimiz topraklarını genişletmeye çalışıyor ama asıl önemli olan barıştır" dedi.

Filistin'de Hamas ile El Fetih arasında ulusal birlik hükümetinin kurulacağının açıklanmasından sonra Condoleezza Rice bölgeye gelmişti. İsrail ve Filistin arasında yol haritasına dönüşün yolunu açmaya çalışan Rice'ın, İsrail ve Filistin medyasında çıkan haberlere bakılırsa çok da başarılı olduğu söylenemez. Dün Abbas ile görüşen Rice, bugün Olmert ile bir araya geldi.

banner53
Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?