banner39

İsrailli vekil: Nasrallah'ı öldürelim

Hizbullah lideri Nasrallah'ın "Açık bir savaşa hazırız" yönündeki açıklamalarına kızan İsrail milletvekili, Nasrallah'ın öldürülmesini istedi.

Arşiv 14.02.2008, 19:42 15.02.2008, 12:03
İsrailli vekil: Nasrallah'ı öldürelim


Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın İsrail'e yönelik sözleri, karşı taraftan büyük tepki topladı

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın Suriye'de öldürülen Hizbullah komutanı İmad Mugniye'nin cenaze töreninde İsrail ile açık bir savaşa hazır oldukları yönündeki açıklamalarından sonra, İsrail'de bir milletvekili Nasrallah'ın öldürülmesini istedi.

Muhalefet partisi Likud'un üyesi Yisrael Katz, "Nasrallah'a en uygun cevabın, öldürülmesi olacağını" söyledi.

İsrailliler veya Yahudilere İsrail'de veya dünyanın herhangi bir yerinde yapılacak saldırının çok sert karşılık bulacağını Hizbullah'a göstermeleri gerektiğini söyleyen Katz, "ikinci Lübnan savaşında başarısız olan (Ehud) Olmert hükümetinin yarım bıraktığı işin tamamlanacağı" mesajının verilmesini istedi.

Yine Likud üyesi olan eski dışişleri bakanlarından Silvan Şalom da, Nasrallah'ın konuşmasını, "Mugniye'nin saf dışı kalmasının hür dünya için büyük bir zafer olduğunun" kanıtı olarak değerlendirdi ve "Bu terör gruplarına ve onların başlarına, dünyanın onları yenme kararlığında olduğunun açık bir mesajıdır" diye konuştu.

Hasan Nasrallah, cenaze töreninde dev ekrandan yayımlanan konuşmasında, "Tüm dünya cevabımızın ne olacağını bekliyor" demiş ve açık bir savaşa hazır olduklarını söylemişti.

Kaynak: AA

Yorumlar (1)
ruhullah 15 yıl önce
ölumu arzulayan bir insani ölumle korkutmak ne ahmakca birsey .
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?