banner15

İstanbul ABD'lilerin 1 numarası oldu

Avro karşısında değer kaybeden dolar yüzünden, İstanbul ABD'lilerin birinci tercihi oldu

İstanbul ABD'lilerin 1 numarası oldu


ABD, 'Euro'dan kaçarak Dolar'la tatil yapma' dalında İstanbul'u bir numaraya yerleştirdi.

Tatile çıkacaklara öneriler sunmasıyla bilinen ve Amerika'nın en ünlü turizm sitelerinden birisi sayılan VirtualTourist.com, "Euro'dan kaçarak Dolar'la tatil yapma" dalında İstanbul'u bir numaraya yerleştirdi.

Amerikan Doları'nın Euro karşısında değer kaybetmesi yüzünden, bu yaz Avrupa'da tatil yapmanın boşa para harcamak olduğunu savunan VirtualTourist.com, "Asırlar kadar eski" olarak nitelediği İstanbul'u 10 adaydan birincisi olarak üyelerine tavsiye etti.

1 Euro'nun 1.5 Dolar civarında olduğunu hatırlatan ünlü web site, "acınacak halde" olan dolarla tatil için bir 'top 10' yayınladı. Listede ilk sıraya yerleştirilen İstanbul için ise, "Sadece çok güzel değil, aynı zamanda pek çok yere göre ucuz ve yapacak çok şey var. İstanbul, dünyada aynı zamanda Avrupa ve Asya kıtalarında olan tek şehir" ifadeleri yer aldı.

Listede sırasıyla Güney Afrika'dan Johannesburg, Arjantin'den Buenos Aires, Meksika'da Acapulco, Hindistan'dan Pondicherry, ABD'den New Orleans, Vietnam'dan Ho Chi Minh, ABD'den Scottsdale, Çin'den Macau ve Guetemala'dan Tikal Ulusal Parkı yer aldı.

Dünyanın her yerindeki restoranlardan, otellere kadar pek çok bilgi içeren VirtualTourist.com, ayda 6 milyon kişinin ziyaret ettiği büyük bir oluşum. Sitede 1.6 milyon kişinin gezi yorumları, 3 milyon fotoğraf ve 58 bin turistik yer hakkında bilgi bulunuyor. 220 farklı bölgeden 1 milyonun üzerinde kayıtlı üyesi bulunan VirtualTourist.com, Amerikan turizm sektöründe otorite konumunda. Web site, çok sayıda turisti bir araya getirmesi ve tavsiye ettiği yerlere yönlendirmesiyle de tanınıyor.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2008, 16:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35