banner39

'İstanbul Görüşmesi' İsrail'i karıştırdı

İsrail muhalefeti ve siyasi partiler Türkiye'de devam eden barış görüşmeleri yüzünden birbirine girdi.

Arşiv 22.05.2008, 12:27 22.05.2008, 15:25
'İstanbul Görüşmesi' İsrail'i karıştırdı

Ankara'da İsrail ile Suriye arasında görüşmelerin yapıldığı açıklamaları, İsrail'i karıştırdı. Sağcı Likud milletvekilleri, Başbakan Ehud Olmert'e büyük tepki göstererek "Olmert, esasen kendisini kurtarmak istiyor. İsrail'in stratejik varlıklarıyla kumar oynuyor" dediler.

İsrail Parlamentosu'ndaki Likud milletvekilleri, görüşmelerin yapıldığı açıklaması için "Olmert, kendi siyasi hayatını kurtarmak için İsrail'in stratejik varlıkları ile kumar oynarken limit tanımadığını gösterdi" dediler.

Olmert'in Golan Tepeleri konusunda taviz vermek için yetkisi olmadığını da söyleyen Likud parlamenterleri, "Olmert, halkın dikkatini hakkındaki suç iddialarından başka tarafa çekmek için İsrail Devleti'nin güvenliği dahil olmak üzere, her şey satmaya hazır olduğunu ispatladı" şeklinde konuştular.

İşçi Partisi'nin bazı üyeleri de, Olmert'i eleştirerek, "Müzakere yapıldığı açıklanmasının açık bir amacı var, bu da Başbakan hakkındaki soruşturmaların üstünü örtmek" iddiasında bulundular.

Sol parlamenterleri ise, "İki tarafın sürecin sonuna kadar götürmek, bölgeyi istikrarlaştırmak ve İran'ı izole etmek için gerekli cesaret gösterebileceği umudunu" dile getirdiler.

Kaynak: ANKA

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?