banner39

İstanbul Mezarlıkları onarılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ziyaretçilerin vefat eden yakınlarını rahat ziyaret edebilmeleri için tüm mezarlıkları bakıma aldı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İstanbul Mezarlıkları onarılıyor

İBB’den yapılan yazılı açıklamada, İstanbul genelindeki tüm mezarlıkların bitkilendirileceği, giriş kapılarının yapılacağı ve mezar aralarındaki yolların açılacağı bildirildi. Mezar üstlerine mevsim çiçeklerinin ekileceğinin ve çimlendirme yapılacağının da belirtildiği açıklamada, şehir içinde bulunan 156 mezarlıkta başlatılan çalışmaların 40 trilyona mal olacağı ve 2 yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiği kaydedildi.

Açıklamada, mezarlara dekoratif amaçlı çiçek ekimine başlandığı ve bazı mezar taşlarının da çakıl taşları ile süsleneceği ifade edildi. Bakım kapsamında ilk etapta Ümraniye, Kocatepe, Karacaahmet, Küçükyalı, Soğanlı, Hastan, Kulaksız, Merkezefendi, Yeni Topkapı, Emirgan, Eyüp mezarlıkları rehabilite edilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, her mezarlığı cennet bahçesi haline getireceklerini beliterek, “Vatandaşlar yakınlarını ziyaret ettiklerinde rahatsız olmayacaklar. Dualarını huzur içinde okuyacaklar. Mezarlar, mevsimine göre çiçeklendirilecek, bitki örtüsü ile kaplanacak” dedi.

(ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?