İstanbul Valisi Güler'den ayrılık sinyali

İstanbul Valisi Güler, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı konusunda "Bekleyelim görelim" dedi.

İstanbul Valisi Güler'den ayrılık sinyali


İstanbul Valisi Muammer Güler, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı görevine getirilmesi konusunda henüz ortada bir şey olmadığını belirterek, ''Bekleyelim, görelim. Belki de kısa süre sonra böyle bir tasarruf gerçekleşebilir, gerçekleşirse de devlete sadakatle hizmet etmek esastır'' dedi.

Vali Güler, Almanya'da yapılacak 11 Yaş Altı Futbol Turnuvası'nda Türkiye'yi temsil edecek futbol takımında yer alan 15 Hakkarili çocuğu kabul etti.

 

Bir gazetecinin ''İçişleri Bakanlığınca valiler kararnamesi hazırlandığı ve sizin de Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı olacağınız yönünde bilgiler var. Bu konudaki son gelişmeler hakkında bilgi verir misiniz?'' sorusu üzerine de şunları söyledi:

 

''Devlet böyle bir talimat ve emir verirse başımın gözümün üstündedir. Ben takdir makamı değilim, takdire yetkili makamlar ne görev verirse, ülkemin, devletimin verdiği her göreve sevine sevine giderim. Henüz daha ortada bir şey yok. Bekleyelim, görelim. Belki de kısa süre sonra böyle bir tasarruf gerçekleşebilir, gerçekleşirse de devlete sadakatle hizmet etmek esastır.''

 

Gazetecilerin, ''Bir ihtimal var gibi konuştunuz'' sözleri üzerine de Güler, ''Çok ihtimal var herhalde'' dedi.

 

Vali Güler, sporcu çocukların İstanbul'un plakasını temsil eden ''34'' numaralı forma hediye etmesi üzerine de ''Bu sayı değişebilir çocuklar'' ifadesini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2010, 21:42
banner53
YORUM EKLE

banner39