banner39

İstanbul yağmura teslim: Hayat felç oldu

İstanbul'da dün başlayan ve etkisini artırarak devam eden sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiliyor.

Arşiv 08.06.2010, 01:01 08.06.2010, 09:38
İstanbul yağmura teslim: Hayat felç oldu


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 
İstanbul'da sağanak yağmur bugün de etkisini sürdürdü. Özellikle akşam saatlerinde etkili olan yağmur vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Yollardaki su birikintileri yüzünden sürücüler zor anlar yaşadı. Bazı ev ve işyerlerinde su baskınları meydana geldi.

Gün boyunca etkili olan yağmur akşam saatlerinde su baskınlarına yol açtı. Taksim Meydanı'nda sağanak yağmura hazırlıksız yakalanan bir çok vatandaş ıslanmaktan kurtulamadı. Patlayan rögarlar yüzünden yollarda su birikintileri oluştu. Sürücüler araçlarını kullanmakta zorlandı. Yoğun yağış dereleri de taşma noktasına getirdi. Kadıköy'de bulunan Kurbağalı Dere'de taşkın olma ihtimaline karşı itfaiye ekipleri önlem aldı. Bazı işyeri ve evlerdeki su baskınlarına itfaiye ve İSKİ ekipleri müdahale etti.

Öte yandan Beyoğlu'nda, yoğun yağış nedeniyle metruk bir bina da kısmen çökme meydana geldi. Zabıta ekipleri binanın çevresinde önlem aldı. Vatandaşlar muhtemel çökmeye karşı uyarılarak bina çevresinden uzaklaştırıldı.

OKULLAR HENÜZ TATİL EDİLMEDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağanağın Anadolu yakasında etkili olduğunu belirterek, ''İlçe milli eğitim müdürleriyle görüşüyorum. Henüz okulların tatil edilmesi yönünde kararımız yok'' dedi.

İstanbul'da dün öğlenden sonra tüm ilk ve orta dereceli okullar tatil edilmişti.
 
 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?