banner39

İstanbul yoğun kar yağışına teslim oldu

İstanbul'da etkili olan kar yağışı şiddetlenirken, zincir takmayı ihmal eden sürücülerin kullandığı araçlar trafikte ilerlemekte zorlandı.

Arşiv 17.02.2008, 09:44 18.02.2008, 07:27
İstanbul yoğun kar yağışına teslim oldu


İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Bazı gençler ise bu durumu fırsat bilip yoğun yağan karın keyfini çıkarıyor.

Kara teslim olan İstanbul'da ana arterler büyük bir itina ile açık tutulmaya çalışılırken, ara cadde ve sokaklar girilmez hale geldi. Çok sayıda araç, kar nedeniyle kapanan ara yollardan çıkmakta güçlük çekti.

Kar yağışı nedeniyle, özellikle zincir takmayı ihmal eden sürücülerin kullandığı araçlar trafikte ilerlemekte zorlandı. Kayan ve yolda kalan araçların yardımına vatandaşlar koştu. Bu arada birçok vatandaş da karın keyfini çıkarmak için sokağa akın etti. Gecenin lerleyen saatleri olmasına rağmen kar topu oynayarak eğlenenlerin bulunması dikkat çekti.

Yolda kalan sürücülerin imdadına yine sürücüler yetişti. El birliği ile itilen araçlar teker terek kaldıkları yerden çıkarıldı. Trafikte bu gibi aksilikler ve aksaklıklar yaşanırken, beyaz örtü gibi İstanbul'u kaplayan yoğun kar, gençler için eğlence vaktinin işaretçisi oldu.

KAR YAĞIŞI ÇOCUKLARA YARADI

Karla kaplı ara sokaklarda, yokuş aşağı kaymak için birbirleriyle yarışan çocuklara, ağabey ve ablaları da eşlik etti. Kartopu savaşları ve kardan adam yapım çalışmalarına ise hemen hemen her sokakta rastlandı.

İstanbul'un genelinde etkili olan kar yağışı gece daha da şiddetlendi. Kar yağışının zaman zaman tipiye dönüştüğü görüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait tuz araçları aralıksız çalışmasına rağmen, bir çok araç yolda kaldı.

Aşırı soğuk ve yoğun yağış nedeniyle yolların karla kapanması, araçların ilerlemekte zorlanmasına sebep oldu. Zincirsiz araçlar yokuşlarda zor anlar yaşadı. Araçları kayan sürücülerin yardımına vatandaşlar koştu. Yolda kalan araçlar itilerek kurtarıldı.

Bu arada, İstanbul'un beyaza bürünmesini fırsat bilen vatandaşlar, gecenin geç saatlerinde sokağa dökülerek karın keyfini çıkardı. Soğuğa aldırış etmeden kar topu oynayarak eğlenenlerin arasında turistler vardı. Bir grup genç turist Sultanahmet'in beyaza bürünen meydanında kar topu oynayarak vakit geçirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?