İstanbul'a zırhlı 'panzer - akrep' geldi

1 Mayıs kutlamaları için çevre illerden talep edilen "panzer" ve "akrep" tipi zırhlı araçların şehre girişinde küçük çaplı olumsuzluklar yaşandı.

İstanbul'a zırhlı 'panzer - akrep' geldi

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları öncesi hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, İstanbul polisinin çevre illerden takviye olarak talep ettiği zırhlı araçlar sabaha karşı kente girdi. 

İstanbul'daki güvenlik hazırlıkları devam ederken, olası yasa dışı gösterilere karşı Adapazarı, İzmit ve Eskişehir gibi çevre illerden TIR ve kamyon gibi sivil taşıtlarla sevk edilen zırhlı araçlar, sabaha karşı 04.00 sıralarında kente ulaştı. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için çevre illerden talep edilen "panzer" ve "akrep" tipi zırhlı araçların şehre girişinde küçük çaplı olumsuzluklar da yaşandı. Polis panzerlerinden oluşan yükü bazı köprü geçitlerine yüksek gelen taşıtların, Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet Birimi'ne ulaşmakta zorluk çektiği gözlendi. Polis araçlarından oluşan yükü köprülere takılan TIR ve kamyon sürücüleri, çareyi Hal Otoparkı'nda buldu. Trafikte düşük çapta aksamalara da neden olan polis araçları, uzun uğraşlar sonucu hal parkına indirildi. 

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2010, 10:20
banner53
YORUM EKLE

banner39