banner39

İstanbul'da 18 kişi gözaltına alındı

İstanbul Valisi Muammer Güler, bazı olaylara karışan 18 kiinin gözaltına alındığını belirtti.

Arşiv 01.01.2010, 01:14 01.01.2010, 01:14
İstanbul'da 18 kişi gözaltına alındı

İstanbul Valisi Muammer Güler, kentteki yılbaşı kutlamalarında şu ana kadar kayda değer bir olumsuzluk yaşanmadığını belirterek, "Ufak tefek olaylara karışan kişilerle ilgili arkadaşlarımızın çalışması oldu. 18 kişi gözaltına alındı" dedi.

Vali Güler ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, eşleriyle birlikte Beylerbeyi Polis Evinde düzenlenen yılbaşı balosuna katıldı.

Güler ve Çapkın, burada emniyet yetkilileriyle yılbaşı yemeği yedikten sonra Taksim Meydanı'na geçti.

MOBESE Görüntü Merkezine girerek, görüntüleri izleyen ve çalışmaları denetleyen Vali Güler, gazetecilere yaptığı açıklamada, görüntü merkezini Taksim'e taşıdıklarını belirtti. Güler, İstiklal Caddesinde 60 sabit kamera, 50 seyyar kamera ve 16 büyük kamerayla bu bölgedeki asayiş olaylarını gözlediklerini söyledi.

Vali Güler, "İstanbul'da şu ana kadar kayda değer bir şey yok. Ufak tefek olaylara karışan kişilerle ilgili arkadaşlarımızın çalışması oldu. 18 kişi gözaltına alındı. Ama genel olarak asayişin, huzurun iyi olduğunu ifade edebilirim" diye konuştu.

2010 Avrupa Kültür Başkenti unvanının İstanbul'a hayırlı olmasını dileyen Güler, "Bu vesileyle İstanbul'u daha iyi tanıtmak ve farkındalık yaratmamız gerekiyor" dedi.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da kent genelinde 5 bin, Taksim'de de 2 bin polis memurunun görev yaptığını belirterek, tüm önlemlerin alındığını, halkın huzuru için çalıştıklarını söyledi.

Çapkın, "Polislerimiz her yerde varlar. Sivil olarak çeşitli kıyafetlerle kitlelerin arasında dolaşıyorlar" şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?