İstanbul'da 3 bin çocuk denizle buluştu

İstanbul'da yaşayıp hiç denizi görmemiş olan ilköğretim öğrencileri, boğaz turu yaptı.

İstanbul'da 3 bin çocuk denizle buluştu


Dünya Bülteni / Zehra Gülle

İstanbul’da yaşayıp hiç denizi görmemiş olan ilköğretim öğrencilerine  "Denizle Buluşuyoruz" projesi kapsamında boğaz turu düzenlendi.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve Deniz Temiz Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda İstanbul'da yaşayıp hiç denizi görmemiş olan ilköğretim öğrencilerine boğaz turu düzenledi.
 
DenizTemiz Derneği, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, İDO, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile hayata geçirdiği "Denizle Buluşuyoruz" projesi kapsamında, İstanbul'da yaşamalarına rağmen çoğu denizi görme fırsatı bulamamış ve hiç vapura binmemiş çocuklara boğaz turu düzenledi. Proje kapsamında; Sultangazi, Arnavutköy, Sultanbeyli, Sancaktepe ve Beyoğlu ilçelerinde yaşayan ve daha önce hiç boğaz turu yapmamış 3 bin ilköğretim öğrencisi, yaşamlarında ilk kez Boğaz'ın ve İstanbul sahillerinin güzelliklerini yaşayarak, denizin tadını çıkardı. Ayrıca İstanbul AKB Ajansı tarafından çocuklara yıl boyunca yetecek kadar promosyon malzemesi dağıtıldı.
 
Organizasyona, İstanbul 2010 AKB Ajansı Eğitim Yönetmenliği'nden Gazi Selçuk, İDO Genel Başkanı Ahmet Paksoy, Turmepa Genel Sekreteri Levent Ballar ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Şube Müdürü Nalan Demir katıldı.
 
 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2010, 23:10
banner53
YORUM EKLE

banner39