banner39

İstanbul'da 5 gün boyunca bazı yollar kapalı

İstanbul'da 5 gün boyunca bazı yollar fetih kutlamalarının provaları nedeniyle kapalı kalacak.

Arşiv 23.05.2008, 11:30 23.05.2008, 11:30
İstanbul'da 5 gün boyunca bazı yollar kapalı

İstanbul'un fethinin 555. yıl dönümü nedeniyle yapılacak olan prova ve kutlamalar nedeniyle 24, 28 ve 29 Mayıs günlerinde bazı yollar trafiğe kapatılacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentin fethedilişinin yıl dönümü nedeniyle yarın Mehteran Bölüğü ve askeri birliklerin katılımı ile ön prova, 24 Mayıs Cumartesi günü genel prova, havanın yağışlı olması durumunda ise 25 Mayıs Pazar günü yedek prova yapılacak.

Ön prova yapılacak yarın ve provaların yapılacağı 24 veya 25 Mayıs günlerinde saat 08.30'dan tamamlanana kadar, 28 Mayıs Çarşamba günü 22.00-02.00 saatleri arasında, kutlamaların gerçekleştirileceği 29 Mayıs Perşembe günü ise saat 08.00'den törenin sona ermesine kadar trafiğe kapatılacak yollar şöyle:

'Yedikule-Topkapı arasındaki 10. Yıl Caddesi. 10. Yıl Caddesi'nin Seyitnizam Caddesi ile birleştiği noktadan Prof. Muammer Aksoy Caddesi ile birleştiği yere kadar olan bölümü ve Belgrad Kapı Yolu, Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi önü, Asım Kazancıgil Caddesi kesişim noktası ve Silivrikapı Hisaraltı Sokak.'

Sürücülerin kullanabileceği alternatif yollar ise şunlar: 'Topkapı istikametinden gelenler, Mevlanakapı'dan Zeytinburnu Mevlihane Caddesi'ne giriş yaparak Davutpaşa - Kazlıçeşme yolundan Seyitnizam Caddesi kavşağından Asım Kazancıgil Caddesi'ni takiben, Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi kavşağından Balıklı Kazlıçeşme yolu Ermeni Hastanesi kavşağı Zakirpaşa Sokak'tan Abay ve Zübeyde Hanım Caddesi'nden Zeytinburnu Belediye Başkanlığı üst geçit köprüsünden sahile Kennedy Caddesi'ne çıkış.

Yedikule istikametinden gelenler, Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Köprüsü üzerinden Abay Caddesi, Zakir Paşa Sokak, Ermeni Hastanesi Kavşağı, Asım Kazancıgil Caddesi Seyitnizam Kavşağı Davutpaşa Kazlıçeşme Sokak'tan Mevlanakapı'ya çıkış.'


Kaynak: AA


banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?