banner39

İstanbul'da büyük operasyon!

İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek, Ferit İlsever, İlhan Selçuk ve Kemal Alemdaroğlu gözaltına alındı.

Arşiv 21.03.2008, 09:01 21.03.2008, 14:03
İstanbul'da büyük operasyon!

Ergenekon soruşturması kapsamında aralarında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu ve Cumhuriyet gazetesi imtiyaz sahibi İlhan Selçuk'un da olduğu bazı kişiler gözaltına alındı.

İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, polisin partinin İstanbul İl Başkanlığı ile Ulusal Kanal'da arama yaptığını bildirdi.
 
Önsel, İstiklal Caddesi'nde bulunan il başkanlığında yaptığı basına çıklamasında, polisin sabah saat 04.00-04.30 sıralarında İP, Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisi'nin İstanbul ve Ankara'daki merkezlerine eş zamanlı olarak operasyon düzenlendiğini söyledi.
 
Erkan Önsel, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever'in gözaltına alındığını ifade etti.
 
Ulusal Kanal İstihbarat Şefi Ufuk Akkaya da, Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk ile işadamı İbrahim Benli, eski İÜ rektörü Prof Dr. Kemal Alemdaroğlu, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Perinçek'in koruması Yusuf Beşerik, gazeteci Adnan Akfırat'ın da gözaltına alındığını öne sürdü.
 
Akkaya, Perinçek, İlsever ve Selçuk'un evlerine polisin eş zamanlı baskın yapıldığını öne sürerek, polisin Ulusal Kanal ve il başkanlığı binasında belgeler ve bilgisayarlar üzerinde incelemelerinin sürdüğünü kaydetti.
 
Bu arada, İP İstanbul İl Başkanlığı ve Ulusal Kanal'ın bulunduğu binanın önünde çok sayıda polis güvenlik önlemi aldı.
 
Perinçek'in, kimlik tespiti ve Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alındıktan sonra İstanbul'a götürüleceği bildirildi.
 
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı doğrultusunda gözaltına alınan Perinçek'in Ergenekon soruşturması kapsamında sorgulanacağı bildirildi.

Operasyonda ismi geçenlerin evlerine de aynı dakikalarda aramalar yapıldı. Soruşturmada Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Gazeteci Adnan Akfırat, İş adamı İbrahim Benli gibi isimler de yer alınıyor.'

İLGİLİ HABERLER İÇİN

Çok Sürpriz Gazeteciler Gözaltına alınabilir

İP: Baskını Yapanlar Bunun Altında Kalacak

Çetelerle Mücadele İçin Net Konuştu

Baykal: AKP Kendi Derin Devletini Kuruyor

İP'li Gültekin'den Tuhaf Bir Açıklama

Selçuk 'Hesaplaşmaya Hazırlıklı Olalım' Demişti

 

 

 

 

 

Yorumlar (1)
osman selçuk göktürk 15 yıl önce
bu olaylar tarihi bir olayın başlangıcıdır.ERgenekondan tekrar çıkıp yeniden dünyaya nizam vereceğimiz GÜNLER GELMİŞTİR.SAVCIMIZI TEBRİK EDİYORUM
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?