İstanbul'da DHKP-C operasyonu: 15 gözaltı

İstanbul'da yapılan operasyonlarda 4'ü kadın olmak üzere 15 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da DHKP-C operasyonu: 15 gözaltı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Maltepe, Küçükçekmece ve Şişli'de sol bir örgüt adına yolu trafiğe kapatmaktan molotofkokteyli gösteriye kadar çok sayıda olaya karıştıkları belirlenen 4'ü kadın 15 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 8 Mayıs 2010'da tespit ettiği yerlere düzenlediği eş zamanlı operasyonda 1 tabanca, 7 mermi, 1 muşta, 3 litre molotoflukokteyl yapımında kullanılan yanıcı ve yakıcı sıvı, bol miktarda molotof kokteyli yapımında kullanılan cam şişe ve bez parçaları, maske olarak kullanılan kırmızı renkli bez parçaları, dijital malzemeler ve örgütsel dökümanlar ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen zanlıların yasadışı sol örgüt DHKP-C üyesi ve sempatizanı olduğu öne sürüldü. Zanlıların Küçükçekmece, Maltepe ve Şişli'de yolu trafiğe kapatmak, özel araç ve işyerlerine zarar vermek, molotof kokteylli yasadışı gösteri düzenlemek, güvenlik güçlerine molotof kokteylli, taşlı ve havai fişekli saldırıda bulunmak suçlarına karıştığı belirtildi.

Bu kişilerin olayları örgütün isteği doğrultusunda yaptığı öne sürüldü. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Beşiktaş'taki adliyesine sevk edildi.

Öte yandan, şüphelilerin gerçekleştirdikleri eylemlerin polis tarafından çekilen görüntüleri basına dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2010, 12:34
banner53
YORUM EKLE

banner39