banner39

İstanbul'da El Kaide baskını: 22 gözaltı

Ümraniye'deki El Kaide baskınlarında 22 kişi gözaltına alındı.

Arşiv 28.04.2009, 10:06 28.04.2009, 12:49
İstanbul'da El Kaide baskını: 22 gözaltı

Kahramanmaraş, Gaziantep ve Adana merkezli yapılan El Kaide operasyonları İstanbul'a uzandı. Dün sabah saatlerinde başlatılan ve sol örgütlerine yapılan operasyonlarla eş zamanlı baskınlarda Ümraniye'de 22 kişinin gözaltına alındığı ortaya çıktı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı özel harekat polislerinin gerçekleştirdiği operasyonda ilçedeki 17 ayrı eve baskın yapıldı. Baskın adreslerinin El Kaide'nin uyuyan hücreleri olduğu iddia edildi. 1 adet tabanca ve çok sayıda örgütsel dökümanın ele geçirildiği çalışmada gözaltına alınan kişilerle ilgili bazı bilgilere de ulaşıldı. Gözaltına alınan bazı kişilerin yurtdışı bağlantısı tespit edildi. Polisin, operasyon kararını Gaziantep'te düzenlenen operasyonun ardından aldığı ve oradaki operasyonda ele geçirilen bazı krokilerden yola çıkılarak İstanbul'daki baskınları yaptığı öğrenildi.

Önceki operasyonlarda Ş.H isimli bir kişinin özel olarak takip edildiği ve bu kişinin daha önce yurt dışında gerçekleştirdiği eyleminin benzerinin Türkiye'de de yapılabileceği değerlendirilerek operasyon yapıldığı belirtildi.

Kaynak: AA 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?