banner15

İstanbul'da PKK toplantısı

İstanbulda düzenlenen, ABD, İngiltere, Hollanda ve Fransa’dan yetkililerin katıldığı toplantıda PKK masaya yatırıldı.

İstanbul'da PKK toplantısı

Türkiye ve ABD adalet bakanlıkları yetkilileri, İstanbul’da buluşarak terör örgütü PKK’yla mücadeleyi görüştü. Yuvarlak masa toplantısına; İngiltere, Hollanda ve Fransa’dan da, terörle mücadele konusunda çalışan üst düzey savcılar katıldı.

Dün ve bugün yapılan toplantının, farklı hukuk sistemleri arasındaki boşlukların kapatılması amaçlı ortak çabaların ve terörle yasal alanda mücadeledeki ortak hedeflerin ilki olduğu bildirildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamaya göre, toplantıda, katılımcılar, çeşitli kanuni araçlar yoluyla terörist örgütlerle mücadele konusundaki fikirlerini ve tecrübelerini paylaştılar.

Küresel terörist örgütlerin kovuşturulmasındaki zorluklar ve çözümlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Türk katılımcılar arasında, Ankara’dan gelen hakimlerin yanı sıra, Türkiye genelinde organize suçlar ve terörizm konularında çalışan başsavcılar da yer aldı.

Türkiye ve ABD adalet bakanlıkları, 2007 yılı için para aklama, terörizmin finanse edilmesi ve PKK’ya karşı mücadelenin çeşitli yönlerinin ele alınacağı bir dizi interaktif atölye çalışması ve etkinlik planlıyor.

NTV

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48