banner15

İstanbul'da yaşama sanatı

Doç. Dr. Haluk Dursun, "İstanbul ve İstanbul'da yaşama" üzerine bir konferans veriyor.

İstanbul'da yaşama sanatı


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

Pendik Belediyesi “İstanbul’da Yaşama Sanatı” başlıklı bir konferans düzenliyor.
Pendik Belediyesi kültür sanat etkinlerine farklı konu ve konuklarıyla devam ediyor.

14 Nisan Çarşamba günü Doç. Dr. Haluk Dursun; İstanbul ve İstanbul’da yaşama üzerine bir konferans veriyor. Haluk Dursun’un bu konuda yayınlanmış kitabı da bulunuyor. Tarihi bugünümüzle buluşturarak keyifli bir paylaşımla konferans, dinleyicilerin de merak ettiği sorulara cevap olacak nitelikte.

14 Nisan Çarşamba günü saat:19.00’da Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan program ücretsiz ve izleyici katılımına açık olan düzenleniyor.
Programla ilgili www.pendik.bel.tr adresinden ve (0216) 585 11 44 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabiliyor.

Haluk Dursun Kimdir?
1957 yılında Hereke'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sonçağ ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Bölümü'nden mezun oldu.

Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Ensitüsü'nde ''İslam Amme Hukukunda Hükümet Anlayışı'' konusunda yüksek lisans,''II Abdulhamit Döneminde Akabe'de Osmanlı-İngiliz Rekabeti'' konusunda da doktora tezi hazırladı. 1982 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi'ne Araştırma Görevlisi olarak girdi. Daha sonra Öğretim Görevlisi, Yardımcı Doçent ve Doçent oldu.

2006 yılından beri Ayasofya Müzesi Başkanlığı görevini yürütmekte olan Haluk Dursun 2007 yılında kısa bir dönem İstanbul İl Kültür veTurizm Müdürlüğü yaptı. 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'da Danışma Kurulu ve Yürütme Kurulu görevlerinde bulundu. TRT'de 3 yıl Tarih-Mekân Programını hazırladı ve sundu.

YAYINLANMIŞ KİTAPLARI:

* Ermeni Terörünün Kaynakları
* İstanbul'da Yaşama Sanatı
* Nil'den Tuna'ya Osmanlı Yazıları
* Tuna Güzellemesi * Osmanlı Coğrafyasına Yolculuk
* Boğaziçi'nde Kırk Yılım.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2010, 22:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35