banner39

İstanbul'un lalesi ve Şam'ın gülü

Doğunun gizemli kenti Şam; tarihi, müziği, mutfağı, yerel kültürü, fotoğrafları ve modern yüzüyle İstanbul'a konuk oluyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İstanbul'un lalesi ve Şam'ın gülü

Dün başlayan ve geçtiğimiz mayıs ayında Şam'da düzenlenen İstanbul Günleri'nin iade-i ziyareti olan 'İstanbul'da Şam Kültür Günleri' 23 Aralık'a kadar çeşitli etkinliklerle İstanbullulara 'Küçük İstanbul'un gizemini sunacak.

Büyükşehir Belediyesi ve Şam Valiliği'nin de destek verdiği etkinlikler, ortak geçmişi bulunan iki ülke kültürlerinin birbirini daha yakından tanımalarını amaçlıyor. Ünlü sanatçıların konserlerinin yanı sıra konferanslar, fotoğraf ve resim sergileri, film gösterimleri ve Şam mutfağından örneklerin yer aldığı Kültür Günleri, ücretsiz gerçekleşiyor. "Şam Kültür Günleri", dün Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Şam Valisi Bişr El Sabban'ın, Kardeş Şehir Protokolü'nü imzalaması ile başladı. Ardından Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda bir resepsiyon verildi. Burada konuşan Şam Valisi Bişr El Sabban, "İstanbul'un lalesi ile Şam'ın gülü buluştu. Tüm insanlık için güzel bir kompozisyon oluştu." sözleriyle etkinliğin özünü yansıttı. 23 Aralık'a kadar devam edecek Şam Kültür Günleri kapsamında Taksim Meydanı'nda Şam Çadırı da kuruldu. (0212 248 53 92) Kültür-Sanat 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?