banner39

İşte ABD askerlerinin gerçek yüzü

ABD'li asker "tutukluları önce serbest bıraktım sonra nişan alarak öldürdüm" diyerek suçunu itiraf etti. Diğer gaddar askerlerde cezalandırılsın...

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
İşte ABD askerlerinin gerçek yüzü

Dünya Bülteni Haber Merkezi

Irak'ta üç mahpusun öldürülmesi davasında yargılanan Amerikan askeri, 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bağdat'ın kuzeyindeki Selahaddin kentinde geçen yılın mayısında düzenlenen operasyonda üç mahpusun öldürülmesine ilişkin davada yargılanan askerlerden William Hunsaker, suçunu itiraf edince 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Husaker: "Selahaddin kentinde tutuklanan mahkumları önce serbest bırakarak kaçmalarını istedim sonra onlara nişan alarak öldürdüm" dedi. Emri komutanının verdiğini söylemesi cezasını azaltmadı. İrak'ta bu ve benzeri suçlar işleyen bir çok askerin olduğu biliniyor.

Yargılanan askerlerden Justin Graber ise adam dövmek ve yaralamaktan 9 ay hapis cezasına mahkum edilmişti. Aynı dava kapsamında, iki asker ise henüz mahkemeye çıkarılmadı. 9 Mayıs 2006'da El Kaide mensuplarına yönelik operasyonda üç mahkum hayatını kaybetmişti. Sanıklar, mahkumların firar etmeye çalışırken öldürüldüklerini söylüyordu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?