İşte Bahçeli'nin üzerini çizdiği medya patronları

Devlet Bahçeli, bazı medya patronlarını ellerindeki medya gücünü MHP'yi karalamak için kullanmakla suçladı.

İşte Bahçeli'nin üzerini çizdiği medya patronları

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TBMM'deki kavganın ardından bugün bir basın açıklaması yayınlayan MHP lideri Bahçeli, Erdoğan'a yüklenirken, medyayı karşısına alan siyasiler kervanına katıldı. Bahçeli dört büyük medyanın patronu için ağır konuştu, "unutmayacağız" dedi...

TBMM'deki kavgadan sonra medyanın partisini karalayıcı yayınlar yaptığını belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sabah - Atv grubunun sahibi Ahmet Çalık, Bugün gazetesi ve Kanaltürk'ün sahibi Akın İpek, Habertürk grubunun sahibi Turgay Ciner ve NTV-Doğuş Grubu'nun sahibi Ferit Şahenk’in isimlerini vererek, bu isimlerin ellerinde medya gücünü MHP'yi karalamak için kullandığını öne sürdü.

Saydığı bu dört medya grubu için "güdümlü medya" ifadesini kullanan Devlet Bahçeli, "servetinin kaynağı şaibeli olan ve elindeki medya gücünü ticari faaliyetleri için iktidara kiralayan medya patronlarından Ahmet Çalık, Akın İpek, Turgay Ciner ve Ferit Şahenk’in elindeki haberleşme vasıtaları ve elemanları ile partimize yönelik karalamaların odağı haline geldikleri görülmektedir." dedi.

Bahçeli şunları söyledi: " Söz konusu olan medya temsilcilerinin gerçeğe aykırı ve ahlaken sorunlu yayınlarının devamı halinde, aziz milletimiz bunları affetmeyecek ve milliyetçi -ülkücü irade ise bu ahlaksızlığı asla unutmayacaktır."

MHP lideri Bahçeli açıklamasında konuya ilişkin şunları söyledi: "Nitekim, Mecliste yaşananların ardından güdümlü medya gücü tarafından partimize yönelik tek taraflı ve AKP’yi masum göstermeye çalışan çarpıtılmış haber ve yorumlar bu kirli ittifakın açık belgesi olmuş ve sözde tarafsız yayın yaptıkları iddiasında bulunanların ise kirli yüzlerini ortaya çıkarmıştır. Bu konuda AKP destekli hısım ve akrabalardan oluşan medyadan çarpıtılmış haberler beklenmek doğaldır. Ancak servetinin kaynağı şaibeli olan ve elindeki medya gücünü ticari faaliyetleri için iktidara kiralayan medya patronlarından Ahmet Çalık, Akın İpek, Turgay Ciner ve Ferit Şahenk’in elindeki haberleşme vasıtaları ve elemanları ile partimize yönelik karalamaların odağı haline geldikleri görülmektedir. Söz konusu olan medya temsilcilerinin gerçeğe aykırı ve ahlaken sorunlu yayınlarının devamı halinde, aziz milletimiz bunları affetmeyecek ve milliyetçi -ülkücü irade ise bu ahlaksızlığı asla unutmayacaktır."


''MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜ CAMİA BU AHLAKSIZLIĞI ASLA UNUTMAYACAK"

Bahçeli, karanlık kampanyanın araçlarının ise ‘işbirlikçi medya gücü, yandaş sivil toplum kuruluşlarının içte ve dıştaki uzantıları, uluslar arası kara para ve finans şebekeleri ile Başbakan Erdoğan’ın fedailiğini yapmaya hazır bazı AKP milletvekilleri’ olduğunu öne sürdü. Bahçeli, “Meclis’te yaşananların ardından güdümlü medya gücü tarafından partimize yönelik tek taraflı ve AKP’yi masum göstermeye çalışan çarpıtılmış haber ve yorumlar bu kirli ittifakın açık belgesi olmuş ve sözde tarafsız yayın yaptıkları iddiasında bulunanların ise kirli yüzlerini ortaya çıkarmıştır. Bu konuda AKP destekli hısım ve akrabalardan oluşan medyadan çarpıtılmış haberler beklenmek doğaldır. Ancak servetinin kaynağı şaibeli olan ve elindeki medya gücünü ticari faaliyetleri için iktidara kiralayan medya patronlarından Ahmet Çalık, Akın İpek, Turgay Ciner ve Ferit Şahenk’in elindeki haberleşme vasıtaları ve elemanları ile partimize yönelik karalamaların odağı haline geldikleri görülmektedir. Söz konusu olan medya temsilcilerinin gerçeğe aykırı ve ahlaken sorunlu yayınlarının devamı halinde, aziz milletimiz bunları affetmeyecek ve milliyetçi -ülkücü irade ise bu ahlaksızlığı asla unutmayacaktır” görüşünü dile getirdi.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2010, 05:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman
osman - 9 yıl Önce

millet kimin ahlaksizlik yaptigini iyi bilir! merak etmeyin. Türkiyenin feraha kavusmasi icin kim olursa millet destekler, ama bir hayvani kurtarici olarak görenleri ise nasil degerlendireceginide iyi bilir. ama almanyadaki ülkücü gencler derneginin kapisana kendi adamlariniz tarafinda asilan bombanin orada imamlik yapan adamin sag elinin iki parmagini ucurdugunuzda unutulmadi. kölnde yapilanlar halen konusuluyor! akpnin calisma hazmi sizde yok ve olmayacakda!!!!!!!

Birsen Şahin
Birsen Şahin - 9 yıl Önce

"411 El Kaosa Kalktı" Başlığına sebep olan, sizin partinizin de kabul ettiği kanun karşısında, bu gazetecilere ne tepki vermiştiniz sayın Bahçeli?

İğne-çuvaldız meselesi anlayacağınız.

Akpartili olduğumuzdan desteklemiyoruz Ak partiyi. Kimin destekleneceğini, bize sundukları program ile değerlendiriyoruz. Mevcut diğer siyasi partilerimiz de önümüze bir program sunduğunda, onu da değerlendiririz.

Var mı bir programınız?

Ha, bu arada, eski bir parlamenterin oğlu olan sayın Bölükbaşı'nın ağzından kaçırdıklarını da unutmadık türban yasası konusunda.

Güzel olan ne biliyr musunuz? Ben türbanlı değilim. Dekolteyim, denize girerim, içki içerim, yeri gelir namaz da kılarım; ancak, Emine Erdoğan hanımefendinin en az benim kadar hakkıdır GATA'ya girebilmek.

İşte sayın Bahçeli, biz böyle vatandaşlarız artık gelişmekte olan Türkiyede. Sizin bu medyayı tehdidiniz de aklımızda düşündürücü bir soru işareti olarak kaldı.

Sizden, milliyetçi bir parti olarak çok daha derinlikli bir eleştiri ve hatta özeleştiri beklerdik. Medyaya sataşmanızı değil. Tıpkı sayın Erdoğan medyaya sataştığında da onaylamadığımız gibi; ki, ona ve partisine yapılan tam iftiradır üstelik.

Umarım vatandaşın geldiği seviyeyi farkeder ve iyi bir muhalefet olursunuz. Medyayı suçlamak çok ucuz bir siyasettir, oyu size medya vermeyecek. Hatta tehdit, daha da büyük soru işaretidir!

beyaz
beyaz - 9 yıl Önce

mhp'ye kara çalmaya gerek yokki.o işi kendileri yapıyor bize izlemek düşüyor.

semi
semi - 9 yıl Önce

neden acaba

banner39

banner36

banner37

banner35