banner39

İşte en son hava tahminleri - HARİTALI

Batıda sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor

Arşiv 29.05.2010, 09:09 29.05.2010, 18:35
İşte en son hava tahminleri - HARİTALI

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 
 
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu bölgeleri ile Trakya ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor
 
HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, zamanla Akdeniz'in kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım v.b) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Adana, Mersin, Hatay, Şanlıurfa ve Mardin illeri başta olmak üzere Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA


MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Tekirdağ, Edirne ile Kırklareli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: İç ve doğu kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Bölgenin doğusunda toz taşınımı beklenmektedir.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çankırı ile Ankara'nın kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ:
Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt ile akşam saatlerinde Çorum çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgede toz taşınımı bekleniyor.
 
banner53
Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?