banner15

İşte kar yağışı beklenen iller

Meteoroloji, yarın kar yağışının bekleneceği illerin listesini çıkararak yayımladı.

İşte kar yağışı beklenen iller

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Meteoroloji yurdun birçok bölgesinde kar yağışının beklendiğini açıklarken, hava sıcaklıklarının düşeceğini aktardı. 

Devlet Meteoroloji Genel Müdürü Mehmet Çağlar, kar yağışının, yarın İstanbul başta olmak üzere Marmara'nın güney ve doğusu, Bolu, Düzce, Kastamonu, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak çevrelerinde görüleceğini, yarın akşam saatlerinden itibaren Eskişehir ve Ankara çevrelerinde devam edeceğini bildirdi.

Çağlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni haftada soğuk ve yağışlı hava tahmini uyarısında bulundu.

Marmara, Ege ve Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur) bölgelerinin, bugün Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girdiğini bildiren Çağlar, yağışların, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Yalova ile İzmir ve Manisa çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağını duyurdu. Çağlar, bu bölgelerde rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) saatte 40–50 kilometre hızla, kuvvetli eseceğini kaydetti.

İSTANBUL'DA YARIN KAR VAR


Mehmet Çağlar, kar yağışının, yarın İstanbul başta olmak üzere Marmara'nın güney ve doğusu, (Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Yalova, Kocaeli ve Sakarya), Bolu, Düzce, Kastamonu, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak çevrelerinde görüleceğini bildirdi.

Kar yağışının, yarın akşam saatlerinden itibaren de Eskişehir ve Ankara çevrelerinde devam edeceğini ifade eden Çağlar, yağışların kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla) ile Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur) de ise kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağını kaydetti.

Çağlar, yarın rüzgarın Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege'de kuzeydoğu yönlerden (Poyraz) saatte 40-50 kilometre hızla eseceğini, yarın sıcaklığın, Marmara ve Ege Bölgelerinden başlamak üzere hissedilir derecede, 8 ila 10 derece düşerek, mevsim normallerinin altına ineceğini ifade etti.

Genel Müdür Mehmet Çağlar, 3 Şubat Çarşamba günü ise soğuk ve yağışlı havanın, Bolu, Zonguldak, Kastamonu, Amasya, Tokat, Çorum, Yozgat, Sivas, Malatya ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli kar şeklinde olacağını, rüzgarın, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeyinde kuzeybatı (Karayel) yönlerden saatte 40-50 kilometre hızla kuvvetli eseceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2010, 15:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48