banner15

İşte 'seri katil'i yakalatan görüntü-VİDEO

Takım elbisesi ve elinde Bodrum'a otobüs bileti olduğu görülen zanlı, bu görüntüler sayesinde kısa sürede yakalanmıştı.

İşte 'seri katil'i yakalatan görüntü-VİDEO

İzmir'de 3 gün içinde 3 kişiyi öldürdüğü iddia edilen H.A.'nın (27), son kurbanı Mustafa Has'ın (30) cep telefonunu satmaya gittiği telefoncuyla sohbetinin, güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Takım elbisesi ve elinde Bodrum'a otobüs bileti olduğu görülen zanlı, bu görüntüler sayesinde kısa sürede yakalanmıştı.

Zanlı H.A., Konak ilçesi Fevzipaşa Bulvarı'nda travesti Has'ı öldürdükten sonra ondan çaldığı cep telefonunu, 27 Nisan saat 09.30'da satmaya gitti. Telefoncuda yaklaşık 45 dakika kalan H.A., Balçova'da oturan işyeri sahibiyle cinayetleri konuştu.

Dükkan sahibi Nergiz Oksay, zanlının 10-15 dakika vitrindeki telefonlara baktığını, arada sırada elindeki otobüs biletini kontrol ettiğini söyledi. Kimlik vermekten çekindiğini fakat yine de kendisinden şüphelenmediklerini söyledi.

Daha sonra İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nden, "Nokia 5530" marka telefon satın alıp almadıklarının sorulması üzerine katille sohbet ettiğini ve telefonunu aldığını anladığını kaydeden Oksay, "Polislerle birlikte cep telefonundaki fotoğrafları inceledik ve Mustafa Has'ınkileri gördük. Sonra polis, güvenlik kamerası kayıtlarını da aldı." dedi.

Görüntülerde H.A.'nın rahat tavırları dikkat çekerken takım elbise giydiği ve elinde otobüs bileti olduğu görülüyor. Dükkana girdikten sonra cebinden çıkardığı telefonu işyeri sahibine uzatarak sohbete başladığı da görüntülere yansıyor.

 

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2010, 18:03
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35