banner15

İşte THY uçağını kaçıran kişi

THY uçağını kaçıran kişinin sonradan Hıristiyanlığı seçen biri olduğu belirtildi.

İşte THY uçağını kaçıran kişi
THY'nin Tiran-İstanbul seferini yapan uçağını kaçıran kişinin kimliği belirlendi.. Uçağı kaçıran Hakan Ekinci'nin vicdani retçi olduğu, nüfusuna kendi isteği dışında Müslüman yazıldığı ve daha önce Papa'ya mektup yazdığı belirtiliyor. Mektubunda ben Hıristiyanım ve müslüman orduya gitmek istemiyorum. Bana bu konuda yardımcı olun dediği ortaya çıktı.

Uçağı sonradan Hristiyan olan ve askerlik yapmak istemeyen vicdani retçi Hakan Ekinci olduğu ortaya   çıktı.


Korsanlardan birinin adı Hakan Ekinci diğerinin ismi ise soyismi netleşmeyen Mahmut isimli biri.
Korsanın suç dosyasında yok yok
 
THY'ye ait uçağı Tiran-İstanbul seferini yaptığı sırada Yunanistan hava sahasında kaçırdığı iddia edilen Hakan Ekinci'nin, ''sahte kimlik kullanmak ve dolandırıcılık'', ''Pasaport Kanunu'na muhalefet'' suçlarından poliste kaydının bulunduğu belirlendi.

Alınan bilgiye göre, İzmir Karşıyaka nüfusuna kayıtlı Hakan Ekinci (28) hakkında, İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'nce 2003 yılında işlem yapıldığı tespit edildi. Ekinci'nin, ''sahte kimlik kullanmak, sahte kimlikle otelde kalarak ücretini ödememek suretiyle dolandırıcılık olayına karışmak'' suçlarından işlem gördüğü, aynı yıl yine başkasına ait kimlik bilgilerinin yer aldığı pasaportla yurt dışına çıkmaya teşebbüs ederek Pasaport Kanunu'na muhalefet suçlarını işlediği tespit edildi.

Bankadan dolandırıcılık olayına karıştığı iddiasıyla bir süre cezaevinde kaldığı öğrenilen zanlının, aynı zamanda ''asker kaçağı'' olarak da arandığı bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48