banner39

İşte Veli Küçük'ün para kaynakları!

Tuncay Güney'in MİT'te bulunan ve ETÖ davasının görüldüğü mahkemeye gönderilen kayıp ses kasetinde ilginç detaylar yer alıyor.

Arşiv 08.04.2009, 11:12 08.04.2009, 11:12
İşte Veli Küçük'ün para kaynakları!


Tuncay Güney, polis sorgusunda Veli Küçük'ün bazı işadamlarını para kaynağı, bazılarını ise TÜSİAD'a karşı lobi elamanı olarak gördüğünü anlattı.
TUNCAY Güney'in MİT'te bulunan ve ETÖ davasının görüldüğü mahkemeye gönderilen kayıp ses kasetinde ilginç detaylar yer alıyor. Güney, işkence gördüğü polis mülakatında, ETÖ tutuklusu emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün, Hayyam Garipoğlu, Ali Avni Balkaner ve Korkmaz Yiğit gibi isimleri 'para kaynağı olarak' kullandığını, USİAD aracılığıyla da TÜSİAD benzeri bir lobi grubu oluşturmaya çalıştığını iddia ediyor. İşte o bölüm:

KÜÇÜK, İŞADAMLARINA YÖNELDİ

Sorgucu: Sana ne görev veriyor?

T. Güney: Ben Doğu Perinçek'ten gelen bilgileri kendisine aksettiriyorum. Gazetelerde çıkan haberleri. Sonra son bir buçuk yıldır falan şey yapıyor, Bilecik'de daha çok hareketlendi bu. İşadamları Korkmaz Yiğit, Hayyam Gariboğlu gibi Ali Avni Balkaner, efendim, bu iş adamlarını dün zaten arkadaşlar ararken ben söyledim. Zarfın içinde çeklerin bir buçuk milyon dolar şeyi var fotokopileri.

MİLYON DOLARLIK ÇEK FOTOKOPİSİ

Sorgucu: Ne yapıyor?

T.Güney: Onları örgütlüyor. Onlara bir lobi kurma, lobi oluşturma. Ama Hayyam, Korkmaz Yiğit'i lobi olarak değil, onları kaynak olarak görüyor. Bu USİAD var. Onları şey olarak lobi olarak oluşturmaya çalışıyor efendim.

Sorgucu: Ne olacak öyle olunca?

T.Güney: TÜSİAD gibi.

Kaynak: Star

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?